foto

Duncan Kenworthy

  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Britský televizní a filmový producent Duncan Kenworthy začal svoji kariéru v 70. letech v New Yorku, kde se staral například o mezinárodní stránku produkce klasického dětského pořadu Sezamová ulice (Sesame Street). V roce 1980 se vrátil do Londýna a od té doby zde produkoval řadu TV seriálů a filmů, za které získal pět cen BAFTA, tři ceny EMMY a nominaci na Oscara.

Za jeho největší dosavadní profesionální úspěch je jistě možné považovat spolupráci se scenáristou a režisérem Richardem Curtisem. Kenworthy je jako producent podepsaný pod takovými hity jako Notting Hill, Láska nebeská či Čtyři svatby a jeden pohřeb.

Jeho nejnovějším producentským počinem je britské drama Přihrávka, které se věnuje stále ještě dosti tabuizovanému tématu sexuální orientace profesionálních fotbalistů. Tři noci v životě profesionálního hráče britské Premier League odhalují problémy, před kterými stojí hráč, který by chtěl udělat coming out svojí sexuální orientace.

Febiofest

Producentská filmografie

Filmy

2017 The Children Act
2011 Orel Deváté legie
2003 Láska nebeská
2002 Krajina srdce
2001 Válka policajtů
1999 Notting Hill
1997 Lawn Dogs
1996 Gulliverovy cesty (TV film)
1994 Čtyři svatby a jeden pohřeb
1989 Living with Dinosaurs (TV film)
Monster Maker (TV film)
1982 Temný krystal

TV seriály

1990 Storyteller: Greek Myths, The (TV seriál)
1987 Storyteller, The (TV seriál)
1983 Fraggle Rock (TV seriál)

Herecká filmografie

Filmy

1994 Čtyři svatby a jeden pohřeb

TV pořady

1998 Na plovárně (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace