Reklama

Reklama

Coluche

Coluche

nar. 28.10.1944
Paříž, Île de France, Francie

zem. 19.06.1986 (41 let)
Opio, Alpes-Maritimes, Francie

Biografie (1)

Vlastním jménem Michel Colucci se narodil 28.října ve válečném roce 1944 v Paříži. Byl jedním z nejnadanějších komiků-komediantů v tehdejší umělecky náročné Francii. Srdečný, vděčný, od pohledu sympatický Michel přijal umělecký pseudonym Coluche až ve svých šestadvaceti letech, tehdy začíná jeho dráha celospolečenského baviče, ironizátora, popichovače, herce, klauna, prezidentského kandidáta a milovníka všech bláznivin. V roce 1969 dostává šanci poprvé si zahrát… (více)

Zajímavosti (10)

  • V roce 1981 kandidoval na post francouzského prezidenta, tedy především z recesistických důvodů. Výzkumy ukázaly, že má šance na úspěch, ale Coluche následně z kadidatury odstoupil s odůvodněním, že mu bylo vyhrožováno. (Cheeker)

Zázrakem uzdravený (1987)

  • Michel Serrault a Jean Poiret tvořili spolu před lety oblíbenou filmovou dvojici a v letech 1956–1970 natočili spolu přes 30 filmů. K jejich společné „labutí písni“ v Zázrakem uzdravený však vůbec nemuselo dojít, protože režisér Jean-Pierre Mocky měl původně v plánu do hlavních rolí obsadit zcela jiné komiky: Coluche a Michela Blanca. Coluche roli němého pojišťováka Foxteriéra (Michel Serrault) dokonce přijal a dal režisérovi souhlas písemně, brzy poté však zahynul při havárii na motorce. (Willy Kufalt)

Galerie (44)

Reklama

Herec

Režisér

Host

Reklama

Reklama