Reklama

Reklama

zpět na všechny novinky
Ridley Scott pochválil nového Vetřelce

Ridley Scott pochválil nového Vetřelce

18.10.2023 Autor dO_od

Režijní legenda Ridley Scott (Gladiátor, Černý jestřáb sestřelen) má v těchto dnech plné ruce práce s propagací a taky finálními úpravami Napoleona předtím, než jeho velkolepý válečný film s Joaquinem Phoenixem dorazí do kin a později na stream. Za jiných okolností by se pak věnoval natáčení dvojky Gladiátora, v tom mu ale momentálně brání stávka herců. A tak má známý filmař mezitím ještě spoustu času na producentský dohled, přičemž asi nejdůležitější to bude u nového Vetřelce od režiséra Fedeho Alvareze (Smrt ve tmě), který nese zatím pracovní název Alien: Romulus.

 

No a právě Alvarez se nyní svěřil, že Scottovi nedávno promítnul svůj prozatím režijní sestřih chystaného snímku, z čehož byl dopředu velmi nervózní. Naštěstí pro něj to dopadlo dobře:

 

„Před týdnem jsem dokončil režijní sestřih a musel jsem ho pochopitelně jako první poslat Ridleymu. Opravdu jsem si přál, aby ho jako první viděl on. Všichni mě přitom varovali, abych si z jeho případné kritiky nic nedělal, protože je pověstný svou přísností. Prostě říká věci tak, jak je vidí, zejména, když to souvisí s jeho filmy. Před lety takhle strhal pokračování Blade Runnera, což byl v mých očích mistrovský kousek. Připravoval jsem se tedy na nejhorší.“

 

„Vyrazil jsem tedy za ním, protože jsem chtěl vidět jeho reakci naživo. Bylo to o to horší, že chtěl být v místnosti při sledování sám, takže jsem musel víceméně s hrůzou čekat na to, až vyleze ven a poví mi, že jsem zničil jeho odkaz. K mému překvapení ale po zhlédnutí vyšel ven a řekl: ‚Fede, nemám slov. Je to zatraceně skvělý!‘ Nepřeháním, když říkám, že v tu chvíli to pro mě byl jeden z nejlepších momentů mého života. Slyšet takovou chválu od takové legendy…vyrazil mi tím dech. Následně jsme se o filmu bavili další hodinu,“ prozradil Alvarez na srazu latinskoamerických režisérů, kde s ním na pódiu byl mimo jiné taky Guillermo del Toro.

 

Nový Vetřelec se tak dočkal chvály od toho nejpovolanějšího, což ale na druhou stranu v Hollywoodu ještě nemusí nutně nic znamenat, viz James Cameron a chvála posledních Terminátorů. V novém snímku si každopádně zahrály Cailee Spaeny nebo Isabela Merced. Původně měl film dorazit na Hulu, nakonec jej ale 20th Century Studios pošle příští léto do kin.

Reklama

Související novinky

Zemřel Roger Corman

Zemřel Roger Corman

12.05.2024

Svět filmu přišel o jednu z ikon americké kinematografie, v kalifornské Santa Monice totiž zemřel legendární americký režisér, producent a scenárista Roger Corman. Bylo mu úctyhodných osmadevadesát… (více)

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

19.04.2024

Od roku 2022, kdy Steven Spielberg představil fandům svůj Zlatým Glóbem ověnčený osobní film Fabelmanovi, jsme moc netušili, k čemu se chce jeden z nejslavnějších režisérů všech dob příště… (více)

Druhý Gladiátor byl extrémně drahý

Druhý Gladiátor byl extrémně drahý

26.02.2024

Loňské stávky se nějak podepsaly snad na každém natáčení. A čím větší produkce, tím více studia pravděpodobně krvácela, když se práce na filmu zastavily. Své o tom ví Ridley Scott, který loni na… (více)

Nový Predátor našel staronového režiséra

Nový Predátor našel staronového režiséra

10.02.2024

Když v létě roku 2022 dorazilo na streamovací služby Hulu a Disney+ akční sci-fi Predátor: Kořist v režii Dana Trachtenberga (Ulice Cloverfield 10), zaznamenal tento nejnovější příspěvek do… (více)

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara

07.02.2024

Nedají si říct a nedají. Jamese Camerona můžeme označit za nejúspěšnějšího filmového režiséra všech dob, minimálně co se týče tržeb. V pětici nejvýdělečnějších snímků historie má totiž hned trojici… (více)

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

23.01.2024

V úterý 23. ledna 2024 byl v Samuel Goldwyn Theater v Beverly Hills z úst herců Jacka Quaida a Zazie Beetz oznámen kompletní výčet nominací pro nadcházející 96. ročník předávání cen americké Akademie… (více)

DiCaprio bude spolupracovat s dalším velikánem

DiCaprio bude spolupracovat s dalším velikánem

18.01.2024

Warneři si nejspíš připíšou další hit, alespoň po kvalitativní stránce. Do nového filmu se jim totiž podařilo zlákat samotného Leonarda DiCapria. Co je ale přednější - od Scorseseho přechází DiCaprio… (více)

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Nebýt přesunu druhé Duny na jaro 2024, byl by uplynulý filmový rok výjimečný. I přesto ale byl skvělý, plný filmových překvapení. Tím největším byl “selfmade fenomén” sociálních sítí Barbenheimer,… (více)

Ridley Scott bude režírovat bombastickou povídku

Ridley Scott bude režírovat bombastickou povídku

15.12.2023

Zatímco jiní v jeho věku řeší nejšetrnější pleny, Ridley Scott si ke svým sedmaosmdesátým narozeninám nadělí další režijní počin. Tahle legenda se totiž rozhodla, že nepoleví v každoročním nadělování… (více)

Byly vyhlášeny nominace pro 81. Zlaté glóby

Byly vyhlášeny nominace pro 81. Zlaté glóby

11.12.2023

V pondělí 11. prosince byly vyhlášeny nominace pro nadcházející 81. ročník slavnostního předávání Zlatých glóbů, které dosud každoročně pořádala Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu (Hollywood… (více)

Seriálový Vetřelec nabírá posily

Seriálový Vetřelec nabírá posily

28.11.2023

Již nějakou dobu víme, že nadcházející celovečerní film ze světa Vetřelce s názvem Alien: Romulus je dotočen a čeká nás příští léto, přičemž jeho režisér a scenárista Fede Alvarez se chlubí tím, že… (více)

Reklama

Reklama

Nejčtenější novinky

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování

06.05.2024

Kinaři teď nemají zrovna nejlepší časy. Blíží se totiž letní sezóna, která tradičně bývá nařachaná těmi největšími blockbustery a do pokladniček kin často nasype cenné zlatky. Jenže se zdá, že ta… (více)

Nejnovější novinky

Festival Naruby pro fanoušky béčkových filmů

Festival Naruby pro fanoušky béčkových filmů

včera Reklama

Druhý ročník filmového festivalu Naruby se bude konat 12. - 15.6. v areálu bývalého kláštera Gabriel Loci. Můžete se těšit na 5 tematických sálů, které skvělé dokreslí atmosféru béčkového, spíše… (více)

Zlatá palma festivalu v Cannes zná svého vítěze

Zlatá palma festivalu v Cannes zná svého vítěze

25.05.2024

Večer v sobotu 25. května proběhl ceremoniál slavnostního zakončení 77. ročníku prestižního mezinárodního Filmového festivalu v Cannes. Na prosluněné francouzské riviéře tak skončil dvanáctidenní… (více)

Vision se vrátí ve vlastním seriálu

Vision se vrátí ve vlastním seriálu

25.05.2024

V minulých letech se komiksácké studio Marvel s oznamováním nových projektů trošku urvalo z řetězu. Po vrcholné éře, kdy hlediště kin praskala ve švech pod nápory chtivých diváků, kteří potřebovali… (více)

Reklama

Reklama