Príbeh ambicióznej absolventky práva Ruth (Felicity Jones) a jej manžela Martina (Armie Hamer), úspešného právnika v oblasti daňových podvodov. Ruth, ktorá celý život bojuje za rovnoprávnosť sa stretáva s každodennou nedôverou zo strany profesorov, zamestnávateľov, ale aj priateľov a vlastných detí. Napriek neustávajúcim otrasom jej presvedčenia sa nevzdáva a odhodlane hľadá možnosť k zmene. Na svojej ceste nebojuje len so všeobecnou skepsou ale aj s tradíciami ukotvenými v spoločnosti už stovky rokov.
Film sa zameriava najmä na náročné začiatky životného boja Ruth Bader Ginsburg, dodnes jednej z najvýznamnejších ženských osobností amerického právneho systému. (cingi.t)

Eliott

Skvělý trailer o kterém se tu tolik hovoří jsem neviděl, takže nemohu srovnávat, ale film nebyl ve výsledku nic moc. Celý příběh se točil pořád dokola okolo jednoho případu a Felicity byla ve své roli neuvěřitelně nesympatická. Naštěstí to trochu zachraňoval sympaťák Cailee a jejich ,,dcera". Až na občasné momenty byl film nudný a nevýrazný a za pár týdnů si na něj ani nevzpomenu. Slabších 50% ()

Fiftis

Nech vás nepomýli názov. So sexom to nemá nič spoločné. Ide o sex - ako o pohlavie. A prepáčte mi, ale to je nuda. Vždy. To sa nedá proste dobre natočiť. Ako je jedna žena medzi samými mužmi a všetci na ňu pozerajú či je šialená, alebo sa na nej zabávajú, že čo tam vôbec chce. Áno, mali to ženy ťažké kým sa prebili cez mužov do mnohých funkcií, ale presne takéto snímky vyrábajú viac zasraných feministiek, ktoré by chceli mužov vykastrovať. Každopádne veľkým plusom snímky je skvelá Felicity Jones, ktorú poznáte z filmu Star Wars: Rogue One (2016). Aj ja som si snímku pozrel práve kvôli nej a rozhodne bola opäť úžasná a rozkošná. Takže aj za túto múdru voľbu, obsadiť do hlavnej úlohy Felicity, pridávam o 1 hviezdičku viac. ()

emma53

Tady se přiznám, že jsem si to pustila hlavně kvůli Justinovi a Kathy, potažmo právnické filmy mě baví. Ale to je tak všechno, co mohu o tomhle filmu napsat. Horko těžko jsem to trávila, možná kdyby to bylo zpracované trochu svižněji nebo zajímavěji, tak OK. Konec konců spoustu životopisných filmů je mírně od věci. Ale tady jsem se místy těžce nudila a to je pak těžký hodnocení. Takže za mě by to bylo mezi dvojkou a trojkou, ale protože jsem známá svým nadhodnocováním, hodím do placu trojku. Možná by to chtělo vidět ještě jednou, ale to mně asi v blízké budoucnosti nehrozí. ()

Mukade

Dosť roztomilo rozprávkovo natočené (najmä prvé 2 tretiny). Má to asi tak k reálnemu priebehu udalostí - a to myslím tých drobných jednotlivých scénok, z ktorých je celý film poskladaný - ako ho majú k nemu romantické filmy typu rosamundy pilcherovej. Ale to je v tomto prípade pozitívum, aj kôli tomu to bolo zábavné sledovať :) ()

TwoFace

Skvěle natočené drama o začátku kariéry jedné z nejvýznamnějších žen 20. století. Notorious R.B.G zde úžasně hraje Felicity Jones, kterou skvěle doplňuje její filmový manžel Armie Hammer. Oba dva se svých rolí zhostili naprosto parádně a jsou to právě jejich herecké výkony, které toto právnické drama podle skutečné události táhnou nahoru. Určitě by se z životního příběhu Ruth Ginsburg dalo natočit mnohem víc, ale i tak je On the Basis of Sex dobrým filmem, který dokáže zaujmout, a který nenásilně a sympaticky prezentuje důležité myšlenky. ()