Reklama

Reklama

Lenka Olšanová

Lenka Olšanová

nar. 13.11.1985 (38 let)
Brno, Československo

Biografie

Lenka Olšanová je česky, francouzsky a anglicky hrající divadelní a seriálová herečka a herecký pedagog. Pracovala například jako oficiální herecká lektorka na celovečerním filmu/seriálu pro Voyo.cz #Annaismissing v režii Pavla Soukupa z produkce Bionaut. Sama zůstává aktivní herečkou a z hereckých stylů si v posledních letech oblíbila zejména Improv Comedy shows v anglickém jazyce.

Je členkou anglické improvizační skupiny Script for Brains a v roce 2022 ztvárnila hlavní ženskou roli Betty v mezinárodním seriálu American Ghost Hunter in Prague za který byla v listopadu 2023 v Americe nominována na cenu za nejlepší herecký výkon v sekci short na NYC Web Fest.

Zatímco divadlu se věnuje už více než 20 let, herectví na kameru se začala zabývat až od roku 2015, zato však intenzivně a převážně v angličtině. S profesionální anglickou divadelní společností Prague Shakespeare Company odehrála v angličtině např. inscenace Amadeus, Winter's Tale a Richard III. (Stavovské divadlo, Letní Shakespearovské slavnosti) s představením "Twelfth Night" absolvovala turné v Americkém Houstonu a s muzikálem Man of La Mancha vystupovala v divadle Na Prádle.

Z herectví pro kameru absolvovala v angličtině workshopy Ivany Chubbuck Technique, Masterclass Davida Penna, Nancy Bishop a Bernarda Hillera, Meisner Technique v Prague Playhouse Acting studio nebo Directing Actors / Acting for Directors na FAMU.

Svou vlastní pedagogickou cestou si vybrala už výběrem oboru Divadlo a Výchova na JAMU a od té doby odučila více než 900 studentů. Je zakladatelkou hereckých workshopů "Před Kamerou". Je manželkou filmového kameramana Miloslava Holmana s nímž má 2 syny.

Selma for Actors

Herečka

Filmy
2018

Ofélie

Seriály
2023

Táta v nesnázích

2019

Strážmistr Topinka

 

Zločin ve zkušebně (E08)

2017

Modrý kód

 

Konec superdoktorů (S01E28)

 

Primář nebo výzkum (S01E27)

 

Rasputinovi tajní agenti (S01E24)

  více epizod (7)
2013

Doktoři z Počátků

Krátkometrážní
2022

Taťáno! (studentský film)

2018

Stylista (seriál)

 

Létající pes (E01)

Reklama

Reklama