foto

Sergej Trifunovič

  • nar. 2.9.1972 (48 let)
    Mostar, Bosna i Hercegovina, Jugoslávie

Biografie

Sergej Trifunović se narodil 2. září roku 1972 v Bosenském městě Mostar. Díky jeho pravoslavné víře se řadí mezi srbské herce. Herectví už měl v krvi od raného dětství, jelikož celá jeho rodina se věnovala divadlu.

První roli na velkém plátně dostal ve filmu Gorana Paskaljeviče TUDJA AMERIKA v roce 1995. Ještě toho roku se Trifunovič objevil ve filmu Gorčina Stojanovića UBISTVO SA PREDUMIŠLJAJEM avšak na opravdu veliký úspěch si musel ještě počkat. Ke slávě mu pomohly filmy STRŠLJEN a srbsko-americký trhák SAVIOR kde si zahrál po boku Denise Quaida. Ve filmu TRI POSLE PONOĆi měl původně hrát albánce, ale kvůli svému náboženství si nakonec zahrál Srbského nacionalistu.

Byla mu nabídnuta role ve filmu Birthday Girl s Nicole Kidman, avšak odmítnul kvůli bombardováni Srbska. Hrál ve velmi populárním srbském seriálu CRNI GRUJA, ale v pokračování seriálu se už neobjevil, protože zkoušel pokračovat ve své kariéře v Americe, kde si prozatím zahrál ve filmu NEXT. Od tohoto herce se ještě máme na co těšit, tak doufejme, že jeho slibná kariéra bude pokračovat a brzy se objeví v některé z hlavních rolí po boku slavných herců.

**rodmen**