foto

Yoon-seok Kim

  • nar. 21.1.1967 (53 let)
    Danyang, Severní Čchungčchong, Jižní Korea

Biografie

Kim Yoon-seok studoval na univerzitě Dong-eui německý jazyk a literaturu. Měří 178 cm a jeho oblíbeným koníčkem je rybolov a cestování.

Ačkoliv na plátně se více začal objevovat až od roku 2001, začátky jeho herecké kariéry sahají do roku 1988 kdy začal vystupovat s proslulou divadelní společností Theater Yeonwoo Company. Větší prostor dostal až s postavou padoucha A-gwi ve filmu Tazza: The High Rollers z roku 2006. O dva roky později již zazářil jako hlavní postava ve snímku Bílé maso, který se stal diváckým hitem a díky němuž se z něj rázem stal jeden z předních herců jihokorejské kinematografie. Většina kritiků ho chválí za umění ztvárnit silné charaktery aniž by jeho vedlejší role zastiňovala ostatní postavy.

Za hlavní roli ve snímku Bílé maso byl v roce 2008 oceněn na nespočtu festivalů - namátkou Daejong Film Awards a Blue Dragon Film Awards. Sošky za hlavní či vedlejší roli si také odnesl za snímky Punch (2011) a Tazza: The High Rollers (2006). V tuto chvíli se věnuje natáčení snímků The Classified File a C'est si bon.

Alena "jauzdu" Nováková

Herecká filmografie

Režijní filmografie

Filmy

2019 Miseongnyeon

Fanoušci tvůrce