Reklama

Reklama

Filip Teller

Filip Teller

nar. 03.06.1991 (30 let)
Československo

Biografie

Moderátor, herec věnující se autorskému divadlu a zdravotní klaun. Do profesionálního světa divadla ho v dětství uvedla Eva Tálská. Absolvoval Janáčkovu akademii múzických umění v Brně, ateliér autorského herectví, pohybového divadla a klaunství. V rámci studijní stáže pobýval také ve Velké Británii.

Za svou tvůrčí kariéru hostoval v profesionálních divadlech (např. Divadlo Husa na provázku, HaDivadlo, Divadlo Bolka Polívky, Městské divadlo Zlín, Divadlo Tramtarie či Národní divadlo Brno) a v nezávislých uměleckých uskupeních (např. Služebníci Lorda Alfréda, Divadlo Anička a letadýlko nebo Divadlo Komediograf). Spolupracoval s režiséry Vladimírem Morávkem, Lubošem Balákem či Zdeňkem Duškem. S Divadlem Husa na provázku vystupoval na festivalech ve Francii, Belgii a Rusku. Na mezinárodním festivalu divadelních formací v Římě získal cenu Gemini d'Oro Prize za nejlepší mužský herecký výkon za ztvárnění postavy papeže Bonifáce VIII.

Jeho autorskou prvotinou je inscenace balancující na pomezí one-man-show a divadelní zpovědi – Inspirováno láskou. Mezi jeho další autorské projekty patří celovečerní stand-up Čecháčci a Čoboláci, který vznikl ve spolupráci s Pavolem Serišem. Dále Filip Teller účinkuje v monodramatu Cikánský boxer německé autorky Rike Reiniger. V příběhu z druhé světové války ztvárňuje postavu bývalého boxera Hanse. Inscenace se dočkala pozitivních ohlasů u publika i kritiky.

V roce 2015 založil Filip Teller, společně se svým týmem, divadelní talkshow Tell or Show, v níž působí jako moderátor a hostitel. Pořad klade důraz na divadelnost, situační humor a improvizaci. Kromě klasických rozhovorů zažívají hosté i nečekané situace, do nichž vstupují společně s moderátorem. Domovskou scénou Tell or Show je v současné době Divadlo Bolka Polívky v Brně.

Alexandra Balaštíková

Herec

Seriály
2022

Stíny v mlze

 

Prank (E04)

2021

Hlava Medúzy

 

Vykročení do života (E02)

 

Specialisté

 

Most (S06E10)

2018

Labyrint

 

Epizoda 6 (S03E06)

Dokumentární
2021

13 minut (TV film)

Ovládací panel

Reklama

Reklama