foto

Ivana Vávrová

  • nar. 4.6.1962 (56 let)
    Praha, Československo
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Ivanu Vavrovou, půvabnou českou herečku, si dnes můžeme připomenout v celé řadě filmů a seriálů z poloviny osmdesátých let. Pro svoji podobu bývá často srovnávána s Markétou Hrubešovou, která se, stejně jako ona, objevila v mnoha, na svojí dobu odvážných (odhalenějších) scénách.

Její matka byla zdravotní sestra a otec pracoval jako elektroinženýr v ČST Praha. Už jako studentka gymnázia s rozšířenou jazykovou výukou si zahrála v televizních inscenacích NAROZENINY, BOHYNĚ KRÁSY a ve filmech STRAKA V HRSTI, JÁ NEJSEM JÁ, MLADÉ VÍNO. Po nepřijetí na DAMU prošla dlouholetou divadelní praxí v plzeňském operetním souboru a v činohře Mosteckého divadla. Až poté vystudovala herectví na DAMU a stala se členkou Státního divadla v Brně.

Nejvýraznější hlavní filmovou roli jí svěřila debutující režisérka Magdalena Pivoňková, v milostném příběhu podle Otčenáškova stejnojmenného románu KDYŽ V RÁJI PRŠELO. V osmdesátých letech patřila k nejobsazovanějším herečkám, účinkovala v celé řadě filmů, byť převážně v epizodních rolích, např. úspěšné komedii COPAK JE TO ZA VOJÁKA, inscenacích PŘÍZRAK, POPEL A HVĚZDY, pohádkách O PRINCI KTERÝ MĚL SMŮLU, O ZAPOMĚTLIVĚM ČERNOKNĚŽNÍKOVI. Výraznějších rolí se potom dočkala v TV seriálech RODÁCI a LETÍCÍ DELFÍN.

Marek "wayne99" Štětka

Herecká filmografie

Filmy

1990 Chybná diagnóza (TV film)
O zapomnětlivém černokněžníkovi
Popel a hvězdy (TV film)
1989 O princi, který měl smůlu (TV film)
Sbohem, klidná léta (TV film)
Zpráva o jednom souboji (TV film)
Úraz (TV film)
1988 Bratr Paleček (TV film)
Případ medvědí jeskyně (TV film)
1987 Copak je to za vojáka...
Když v ráji pršelo
Přízrak (TV film)
1986 Mladé víno
1985 Já nejsem já
1984 Bohyně krásy (TV film)
Narozeniny (TV film)
Šéfe, jdeme na to! (TV film)
1983 Straka v hrsti

TV seriály

1989 Letící delfín (TV seriál)
1988 Rodáci (TV seriál)
Epizoda 13 (E13)
Epizoda 12 (E12)
Epizoda 11 (E11)
další epizody (6)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace