foto

Michelle Johnson

  • nar. 8.9.1965 (54 let)
    Anchorage, Alaska, USA

Biografie

Michelle Johnson se narodila 8. září roku 1965 ve městě Anchorage (Aljaška, USA). Její nevlastní otec je psycholog a matka je v domácnosti. V sedmnácti letech dokončila střední školu v Phoenixu a po následujících dvou měsících podepsala smlouvu na hlavní roli ve snímku BLAME IT ON RIO (1984), kde si zahrála mladou a krásnou dospívající ženu, která se zamiluje do staršího přítele svého otce a naopak. K tomu se také váže taková menší zajímavost, že jelikož začínající herečce ještě nebylo 18 let, pro scény, ve kterých byla nahá, museli mít tvůrci svolení jejích rodičů.

Michelle se plánovala po dokončení vysoké školy přestěhovat do New Yorku za svou hereckou kariérou, nakonec však zůstala a rozhodla se dělat reklamní fotografie pro módní časopisy (např. pro časopis Donen). I přes to se však objevila v mnoha dalších filmech, z čehož mezi ty populárnější patří WAXWORK (1988), THE DONOR (1995) nebo DRIVING ME CRAZY (1991). Naposledy se na televizních obrazovkách objevila v roce 2004 ve sportovním dramatu MICKEY.

V roce 1982 Michelle vyhrála cenu krásy International Model of the Year a 15. ledna roku 1999 se provdala za nepříliš známého a úspěšného režiséra Matta Williamse, se kterým se ovšem 15. července roku 2002 rozvedla.

StrYke

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky