foto

Quinton 'Rampage' Jackson

  • nar. 20.6.1978 (40 let)
    Memphis, Tennessee, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Quinton Ramone Jackson známý mezi fanoušky smíšených bojových umění (MMA) jako Rampage Jackson je bývalý držitel titulu v lehké těžké váze americké organizace UFC, navíc jako první přidal i titul Pride FC. Ve světě nelítostných zápasníků vyniká svými tvrdými slamy, které pod lupou dokonce rozebrali i v dokumentárním seriálu Sport očima vědy a zjistili neuvěřitelné výsledky jeho zničující síly.

Poprvé okusil Quinton bojové sporty na střední škole v Memphisu. Jako juniorský wrestler se rozhodl po vzoru úspěšných wrestlerů následovat jejich stopy a zkusit štěstí ve smíšených bojových sportech, které mu uhranuly. Po jedenácti vítězstvích a jedné porážce zamířil do Japonska, kde se proslavil ve světě MMA.

26. května 2007 po tvrdém pravém háku do čelisti a dvou čistých úderech do ležícího soupeře v první kole ukončil rozhodčí zápas a Rampage Jackson po svém typickém vítězném zavytí a porážce Chucka Liddella získal titul v UFC. Po necelých čtyřech měsících se představil v Londýně. Po jednoznačném rozhodnutí obral Dana Hendersona o pás organizace Pride FC a sjednotil dvojici titulů.

Po oplétačkách se zákonem přišla ztráta titulu. Jackson se objevil ve dvou dalších utkáních. Síle jeho pěstí nedokázal odolat ani jeden soupeř. Ukončil kariéru, aby se vzápětí opět vrátil a naplánoval si souboj s Rashadem Evansem, ve kterém podlehl. Aktuální plánovaný zápas mezi Rampagem a Lyotou Machidou je na 20. listopad 2010.

Po několika menších rolích byl bývalý šampión obsazen do Carnahanova A-TEAMU, ve kterém dostal více prostoru a ujal se postavy sgt. Bosco ´B.A´ Baracuse. Objeví se v Raw i reklamách pro firmu Nike. V soukromém životě je Rampage otec tří synů a dcery. Pro zajímavost všichni hoši mají prostřední jméno Rampage zatímco dcerka je Page. Po krevních testech a zjištěném otcovství syna Raja Jacksona opustila žena Yuki. Nakonec přišlo usmíření. Quinton Ramone Jackson se nevyhnul ani několika trestním stíháním a hrozily mu až tři roky vězení. Kromě zápasnické kariéry a objevení před kamerou má za sebou mimo jiné i trénování bojových sportů.

Josef "sirrgulo" Bečvář

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace