foto

Peter Hambleton

  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Peter Hambleton se narodil roku 1960 na Novém Zélandu. Je to hollywoodský filmový a seriálový herec, popřípadě příležitostný režisér a divadelník.

Hrát začal již ve dvaceti letech, avšak spíše v amatérské studentské tvorbě, a proto se příliš neví, v jakých těchto – především kraťasech – účinkoval, protože mnohé se ani nezachovaly, a proto se ztratily v prachu dějin. První dochovaný a potvrzený záznam o jeho herectví se zachoval z roku 1984, kdy si zahrál v televizním filmu Iris, kde ztvárnil postavu Petera. Po této zkušenosti se pak objevil v několika seriálech téže televizní stanice, jako tomu bylo například v Adventurer, kde vdechl život muži Cassidymu.

Rok, který pro něj znamenal změnu k lepšímu, byl 1993, kdy si zahrál hned v několika celovečerních filmech. Kupříkladu v The Rainbow Warrior jako Maury Whitman nebo Typhon's People, jako Heinrich Vogel. Po této zkušenosti na něj začali nahlížet režiséři méně skepticky a již ne skrze prsty, a proto se ho nebály více obsazovat do všemožných snímku a to především z oblasti hollywoodské filmografie, co se k němu otáčela doposud zády.

Za ta dlouhá léta vystřídal řadu seriálu, filmů, show, televizních pořadů a mnohých jiných tvoreb, které o něj projevily zájem, tudíž by se dalo prohlásit, že je to už velice zkušený herec, co se těší docela oprávněné oblibě. Dnes si jej tak můžeme pamatovat třeba z filmů z prostředí Středozemě mapující příběh jednoho z nejslavnějších hobbitů z celého Hobitína a dokonce i Kraje Bilba Pytlíka, kde si zahrál jednoho z trpaslíků Thorinovi družiny, Glóina.

Pavel "P. J. D." Dovhanič

Herecká filmografie

Filmy

2014 Hobit: Bitva pěti armád
2013 Hobit: Šmakova dračí poušť
2012 Hobit: Neočekávaná cesta
2010 Stolen (TV film)
1994 Nákaza
1993 Typhon's People (TV film)
1992 Absent Without Leave
Potopení lodi Rainbow Warrior

TV seriály

2014 The Brokenwood Mysteries (TV seriál)
2002 The Strip (TV seriál)
1999 Duggan (TV seriál)
1998 A Twist in the Tale (TV seriál)
1989 Night of the Red Hunter (TV seriál)
1987 Adventurer (TV seriál)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace