foto

Mark Hadlow

  • nar. 1957
    Nový Zéland

Biografie

Mark Hadlow se narodil roku 1957 na Novém Zélandě, místě natáčení trilogie Pána prstenů, které jej taktéž vtáhlo do světa Středozemě v dobrodružství Bilba Pytlíka. Je to herec, komik, zpěvák, spisovatel a producent z Nového Zélandu. Svou první významnou roli dostal až ve dvaceti dvou letech, ačkoliv se herectví věnoval již delší čas a měl mnohačetné zkušenosti z hraní.

Prvním významným snímkem, kde jsme mohli Marka spatřit, bylo v roce 1982 a to v mysteriozním krimi drama Beyond Reasonable Doubt, kde ztvárnil postavu Bruce Roddicka. V témže roce byl pak k vidění i v Warlords of the 21st Century, jako Orrin či v The Scarecrow jako Sam Finn.

Pravdou ovšem zůstává, že na svou velkou roli si musel počkat ještě pěkně dlouho. Bylo tomu roku 2005 ve volném remaku slavného snímku King Kong, kde si zahrál Harryho, kabaretního, poněkud ráznějšího herce.

Dnes se těší popularitě především díky filmům z prostředí Středozemě mapující příběh jednoho z nejslavnějších hobbitů z celého Hobitína a dokonce i Kraje Bilba Pytlíka, kde si zahrál jednoho z trpaslíků Thorinovy družiny, Doriho.

Pavel "P. J. D." Dovhanič

Herecká filmografie

Host

TV pořady

2007 Rencontres de cinéma (TV pořad)
1981 What Now? (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky