foto

Jamie Waylett

  • nar. 21.7.1989 (30 let)
    Londýn, Anglie, Velká Británie

Biografie

Jamie Waylett Michael se narodil 21. července 1989. Je britský herec, známý pro roli Vincenta Crabbeho v šesti dílech Harryho Pottera. Narodil se v Londýně jako nejmladší ze čtyř dětí. Následně se s rodinou odstěhoval do severního Londýna.

Zatímco byl na základní škole, tak byla jeho fotografie pořízena jako součást obecního konkurzu pro jednu z rolí ve filmech Harry Potter. Zpočátku byl vybrán jako Dudley Dursley, ale po konkurzu byl díky režisérovi Columbusovi obsazen do role Vincenta Crabbeho (jednoho z "kumpánů Draca Malfoye). Dne 9. srpna 2009 oznámil, že už se nevrátí do posledního filmu HP a Relikvie smrti.

Byl zatčen 7. dubna 2009 za držení drog, konkrétně konopí, které se našlo v jeho autě a v domě jeho matky. Soud ho odsoudil na 120 hodin veřejně prospěšných prací. V březnu 2012 byl opět zadržen, tentokrát na dva roky vězení, kvůli jeho účasti v anglických nepokojích z roku 2011, při kterých se ničilo a rabovalo. Při následné prohlídce u něj doma bylo zabaveno několik desítek rostlin konopí.

ArsenalEagle

Herecká filmografie

Host

TV pořady

1988 This Morning (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky