foto

Jamison Newlander

  • nar. 2.4.1970 (51 let)
    Woodland Hills, Los Angeles, California, USA

Biografie

Svou hereckou kariéru započal pod jménem Jamie Jamison a objevil se v mnoha divadelních představeních v oblasti Los Angeles. V období 88-92 navštěvoval Beverly Hills High a pokračoval na New York University Tisch School of the Arts se specializací na drama, kde studium zakončil úspěšně promocí.

V druhé polovině 80. let ho proslavila role upírobijce Alana Froga v hororové komedii ZTRACENÍ CHLAPCI. I když začínal po boku Corey Feldmana a Corey Haima, kteří tu raketově odstartovali svoji krátkou slávu, on dal raději přednost studiu a divadlu před filmovou kariérou. V roce 1988 si ještě zahraje v úspěšném hororovém remaku SLIZ, ale pak mizí z dohledu filmového diváka na dlouhých 20 let. V roce 2010 se vrací spolu s Feldmanem v pokračování ZTRACENÍ CHLAPCI: ŽÍZEŇ. Film se snaží více navázat a zavděčit fanouškům originálního příběhu, než tomu bylo u nepovedeného pokračování s podtitulem UPÍŘÍ KMEN, kde se Newlander objevil pouze v alternativních scénách určených na DVD.

Schopnosti z divadla zužitkoval ve dvou malých nezávislých snímcích ROOSTER (2003) a ROOM SERVICE (2009), které si sám napsal a zrežíroval. Spolu s ním si v obou kraťasích zahrála jeho žena, herečka Hanny Landau, s kterou je od roku 2002 ženatý. Jejich sňatek byl o šest let později zpečetěn narozením syna Nathana Dov.

petr "Fenk" podrábský

Herecká filmografie

Režijní filmografie

Filmy

2009 Room Service
2003 Rooster

Scenáristická filmografie

Filmy

2009 Room Service
2003 Rooster

Host

TV pořady

2007 Two Coreys, The (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky