Reklama

Reklama

Petr Reif

Petr Reif

nar. 01.05.1979 (45 let)
Brno, Československo

Biografie

Herec, moderátor, hudebník a montér Petr Reif se narodil v Brně v roce 1979, a než se naplno oddal divadlu, prožil život jak na centrifuze.

Podle svých slov „byl ve skautském oddíle, asi v šestnácti letech začal působit ve Studiu Dům pod divadlem Husa na provázku a vedením Evy Tálské, dodělal střední školu, rok jazykovka, civilní služba rok a půl jako pečovatel v ústavu pro tělesně postižené děti Kociánka, rok u tatínka v práci, rok v USA jako au-pair a dva měsíce jako uklízeč-vysávač v multi- plexu v San Diegu, tři měsíce jako osvětlovač v divadle Radost v Brně“.

Na KALD DAMU ho vzali až na čtvrtý či pátý pokus. Od té doby ale stihl působit ve Studiu Ypsilon, v Divadle Minor, A Studiu Rubín, v Arše, Spitfire Company (u jejíhož zrodu stál) či ve Studiu Hrdinů. Určitě si ho vybavíte jako šéfa, který v seriálu Most! hned v první epizodě vyhodí Luďana z práce. Společně s Jakubem Folvarčným, Davidem Hlaváčem a Vaškem Jelínkem stál u zrodu kabaretního tělesa Střídmí Klusáci V Kulisách Višní, jež můžete vidět zítra ve strečovém stanu. Petra v něm už ovšem nezastihnete. V roce 2009 založil divadlo Bufet, jehož stěžejní scénou je Autobuf, pohyblivý kulturní prostor v autobuse. Tam ho naopak zastihnete hned dvakrát, dnes a zítra...

Inscenace, v níž se objevil v hlavní roli, je Stiller Maxe Frische, který měl premiéru ve Studiu Hrdinů letos v květnu. Projevil v něm cit pro civilní, střízlivý a věcný projev, což po jeho legendárním schizofrenickém sóle v představení Unhappy happy, vlajkovém autobusu Autobufu, může být až šokující zjištění. Na druhou stranu jen dokazuje hercovu mno- hotvárnost a důraz na hereckou autenticitu, jíž se ostatně zabý-val i ve své diplomové práci na DAMU.

Pokud stát byl Ludvík XIV. a ANO je Andrej Babiš, pak Autobuf je Petr Reif. A to i navzdory tomu, že se rád obklopuje výrazně excentrickými tvůrci, jakými jsou Jan Kačena nebo Petr Krusha.

Dominik Melichar

OpenAirProgram.cz

Herec

Filmy
2018

Toman

2015

Barman není vrah (amatérský film)

 

Žebřík do nebe - Touha po zítřku (TV film)

2010

DVA (dos)

Seriály
2019

MOST!

 

Epizoda 2 (E02)

 

Epizoda 1 (E01)

2018

Rédl

 

Komu se dá věřit? (E02)

 

Tátové na tahu

 

Epizoda 4 (E04)

2016

Polda

 

Fotbal nemá logiku (S01E06)

2015

Atentát

 

Šifra (E10)

2014

Clona

 

Práskač (E05)

 

Případy 1. oddělení

 

Rozčtvrcená (S01E01)

Divadelní záznam
2019

Plodnost! Mír! A Bohatství!

Krátkometrážní
2021

Proudy (studentský film)

Reklama

Reklama