foto

Jennifer Sky

  • nar. 13.10.1976 (42 let)
    Palm Beach, Florida, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Jennifer Danielle Wacha (Sky je pseudonym) se narodila 13. října 1976 na Floridě. Ve třinácti letech začínala jako modelka a od poloviny 90. let přesedlala na práci pro televizi. Díky modelingu procestovala celý svět a spolupracovala s mnoha magazíny (Seventeen, YM, Allure, Elle a Vogue Bambini) a objevovala se na nejrůznějších obálkách (Sassy, California Tan, Pepe Jeans, Dannon, Baby Ruth a Ford).

Prvními seriálovými hity, kde získala menší role, byly STRÁŽCE MOŘE, THE NEW MICKEY MOUSE CLUB: EMERALD COVE, BUFFY, PŘEMOŽITELKA UPÍRŮ a PACIFIK BLUE. Celou sezónu 1997-1998 hrála v nekonečné soap opeře GENERAL HOSPITAL, která běží dodnes od roku 1963. O jejím prvním filmu DEADLINE toho není moc známo.

Zásadním zlomem v její kariéře byla role Amarice ve 4. a 5. sérii XENY, která původně měla být novou vůdčí postavou a nalákat tak nové diváky, ale tento nápad nebyl nakonec realizován – a tak byla Jennifer "odškodněna“ titulní rolí v CLEOPATŘE 2525. Práci na této ženské sci-fi z 26. století si velice zamilovala a tehdy její hvězda stoupala strmě vzhůru. Seriál byl ale předčasně ukončen, i když v posledním období byla pro něj získána dvojnásobná stopáž z původní půl hodiny.

Po této zkušenosti musela Jennifer začínat znovu od píky a jelikož ji nejdříve nečekalo příliš nových nabídek, doplnila si vzdělání a promovala jako Master Class in Memoir. Jako herečka navázala jednou později vystřiženou scénou v průměrné komedii TĚŽCE ZAMILOVÁN. Následovala hlavní role v experimentálním hororu STRACH V PŘÍMÉM PŘENOSU a dlouhá řada hostování v nejrůznějších seriálech (VZKVÉTAJÍCÍ MĚSTO, KRIMINÁLKA LAS VEGAS, ČARODĚJKY nebo DRAGNET). Výjimečnější bylo hostování na pokračování v seriálech FASTLANE a KRIMINÁLKA MIAMI.

Také měla tu čest si zahrát v posledním televizním speciálu COLUMBA - COLUMBO MÁ RÁD NOČNÍ ŽIVOT. Při práci na filmu FISH WITHOUT A BICYCLE se seznámila s Alexem Bandem, frontmanem skupine The Calling, a o rok později se za něj provdala. Tehdy účinkovala v klipu jejich nového hitu Anything a fanoušci její filmové kariéry a jeho skupiny se spojili a zamilovali si je oba. Nicméně v roce 2009 se manželství rozpadlo, ačkoli Jenn i Alex nadále zůstávají přáteli.

Jejími posledním filmy se stala gangsterka NEUMÍREJ SÁM, komedie plná celebrit MEET MARKET (produkovaná již od roku 2004) a parodie na MATRIX THE HELIX... LOADED.

Jennifer Sky často a ráda mění účesy k nepoznání a tu a tam si také zapózuje pro nějaký ten pánský magazín (Stuff, FHM, Loaded). Nejúspěšnější byla na obálce Maximu, která ji vynesla mezi 100 nejžhavějších žen roku 2003.

V letech 2003-2006 si prodělala těžkou chorobu jater, která vyústila v jejich transplantaci. V té době se s Alexem Bandem hodně věnovali charitě.

Před tím, než se naplno začala věnovat literární kariéře, založila spolu se svou bývalou švagrovou Taryn Band a sestrou Katie Wachou novou módní značku oblečení Vanitas of California. Podnikání jim přineslo úspěch a zákaznice jako Cameron Diaz nebo Christinu Aguileru.

Jennifer Sky je nyní úspěšnou spisovatelkou a recitátorkou vlastních textů. Zamýšlí napsat celou sérii knih, která bude vycházet z jejích vlastních zkušeností v showbusinessu. Podruhé se zkusila vrátit k herectví v ODNIKUD NĚKAM Sofie Coppoly a v seriálu NAUGHT FOR HIRE.

Markéta "NinadeL" Nedvědová

Herecká filmografie

Filmy

2016 The San San Trilogy
2010 Odnikud někam
2005 The Helix... Loaded
2004 Meet Market
Neumírej sám
2003 Fish Without a Bicycle
2002 Shop Club
Strach v přímém přenosu
2001 Trigger Happy
Těžce zamilován
1996 Náš syn, naše pouto (TV film)

TV seriály

2005 Kriminálka Miami (TV seriál)
Konec hry (S03E18)
2004 Kriminálka Miami (TV seriál)
Nevinná (S02E24)
2003 Dragnet (TV seriál)
Čarodějky (TV seriál)
Tři blondýnky (S06E04)
Columbo (TV seriál)
Columbo má rád noční život (S10E14)
2002 Fastlane (TV seriál)
Vzkvétající město (TV seriál)
Kriminálka Las Vegas (TV seriál)
Nic není, jak se zdá (S03E05)
2000 Cleopatra 2525 (TV seriál)
1999 Xena (TV seriál)
Ty kosti, ty kosti (S05E05)
Zvířecí přitažlivost (S05E04)
Charkam (S05E02)
další epizody (6)
1998 Sins of the City (TV seriál)
1997 Buffy, přemožitelka upírů (TV seriál)
Smečka (S01E06)
1996 Modrý Pacifik (TV seriál)
1993 Emerald Cove (TV seriál)
Strážce moře (TV seriál)
1963 General Hospital (TV seriál)

Dokumentární

2012 From the Mouths of Babes (TV seriál)

TV pořady

1995 E! Živě z červeného koberce (TV pořad)

Hudební videoklipy

2004 The Calling: Anything (hudební videoklip)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace