Vzkvétající město

• USA Boomtown
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2002–2003), 17 h 7 min (Minutáž: 40–45 min)

Tvůrci:

Graham Yost

Donnie Wahlberg, Neal McDonough, Mykelti Williamson, Gary Basaraba, Lana Parrilla, Jason Gedrick, Nina Garbiras, Megan Ward, Dorian Harewood (více)

Série(2) / Epizody(24)

Hlavní postavy, jež nejsou úplně dokonalé ani nijak přikrášlené prožívají příběh z ulice. Každý vidí něco a ukazují nám jak to vidí ten nebo onen, až nakonec poznáme celou podstatu onoho příběhu. (Rockwood)

Shedom

Veľmi milé prekvapenie, na ktoré som narazila len náhodne a preto, že som chcela vidieť troch fešákov z BoB opäť pohromade (Wahlberg, McDonough, Gomez). Originálny scénaristický nápad, sympatické postavy, skvele zahrané, všetko funguje tak ako má - čo má byť vtipné je vtipné, silnejšie momenty sú ozaj dojímavé a na začiatku každej časti ma to vždy chytilo a nehľadiac na to, či sa mi prípad zdal zaujímavý alebo nie, tak nejak som vždy mala chuť to dopozerať a to teda nebýva vždy pravidlom ani pri tých „lepších“ seriáloch... Ono totiž o tie samotné prípady vôbec nešlo, ale skôr o psychológiu, o to, ako všetko môže vyzerať inak, keď sa na vec človek pozrie z iného uhla, že každý má občas tú svoju pravdu, ako všetko so všetkým súvisí, ako veľmi si vzájomne do života zasahujeme a ako svet ani zďaleka nie je čiernobiely...Páčilo sa. Aj napriek nie zrovna vypiplanému vizuálu a prostrediu LA, ktoré nemusím – tieto veci ma zvyknú ovplyvniť viac, než by som chcela. Ak sa raz nájde nejaká dobrá duša, ktorá spraví titulky, s chuťou si to pozriem znova. V druhej sérii tento koncept ale stráca dych, resp. cítiť niečo ako snahu o "zdiváckejšenie", ktorá vôbec nevyšla. Napriek tomu, náhle zrušenie ani nie v polovici seriálu, nebolo namieste. ()

Rockwood

Dobrý seriál do tvůrců "Nebezpečné rychlosti" či "Bratrstva neohoržených". Tenhle seriál se mi líbí už kvůli takové originálnosti, která je tam pěkně vidět. Hlavní postavy mají problémy jako normální člověk... ale hlavně ta originálnost v tom že tam jsou jisté postavy a ukazují nám co prožívají tehdy nebo u dané zápletky. prostě zaslouží si u mě plný počet ()

Deever

Od jiných kriminálek tuhle odlišuje především jiný způsob vyprávění příběhu a hlubší ponoření do charakterů postav. Nechybí i zajímavé nápady, hrátky s kamerou a scénaristické kličky. Proč tedy tenhle potenciální seriálový skvost skončil po pár epizodách druhé sezóny je mi záhadou. ()