foto

Anne Gwynne

  • nar. 10.12.1918
    Waco, Texas, USA
  • zem. 31.3.2003 (84 let)
    Woodland Hills, Los Angeles, California, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Anne, rodným jménem Marguerite Gwynne Trice se narodila v americkém Texasu 10. prosince 1918. Ve 40. letech 20. století se proslavila tím, že byla jednou z prvních „královen křiku“, tedy herečka účinkující zpravidla v hororech. Anne jich natočila několik, a to i s takovými jmény jako Boris Karloff nebo Bela Lugosi, k tomu se navíc proslavila jako modelka „pin-up girl“ (lehce oblečená modelka na fotkách, které byly populární především mezi vojáky během 2. světové války).

Anne začala modeling ve svých 21 letech pro plavky Catalina, mezitím byla členkou místní divadelní komunity, aby tak získala potřebnou zkušenost pro hraní. Byla plná života a velmi krásná, proto když přijela do Hollywoodu, stala se tahle iluze si dělající modelka velkou hvězdou a skončila jako jedna z oblíbených „ječivek“ v béčkových hororových snímcích Universal Studia, které s ní na základě jejího nádherného a dlouhého pohledu ihned podepsalo smlouvu (1939). Její začátky patřily westernům, kde sekundovala takovým hercům jako byl Johnny Mack Brown aj. Ale pak změnila žánr a pokračovala v kruhu hrůzy a děsu Karloffa, Lugosiho či Lon Chaneyho Jr. Avšak zřídka dosáhla na role lepší než náhradní herečka. V padesátých letech se televize začala stávat velice oblíbeným médiem, a jako mnoho jiných před ní se i Anne začala potýkat s upadající kariérou. Objevovala se spíše v různých spotech a reklamách. Snad jedině seriál PUBLIC PROSECUTOR (1947-1948), čítající 26 mysteriózních epizod (každá 17.5 minut), kde si zahrála asistentku hlavního představitele, z ní vykřesal i nějaký televizní talent.

Od roku 1945 byla Anne Gwynne jednou vdaná, za herce a producenta Maxe M. Gilforda, se kterým zůstala až do jeho smrti v roce 1965. Pár spolu měl dvě děti, Gregoryho a Gwynne, která se později také stala herečkou. Anne Gwynne, bývalá Miss San Antonio, zemřela v kalifornském Woodland Hills 31. března 2003 na mrtvici zapříčiněnou komplikacemi při operaci.

Irena "AIMÉE" Krejčová

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace