foto

Leelee Sobieski

  • nar. 10.6.1983 (35 let)
    New York City, New York, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Narodila se 10. června 1983 v New Yorku. Vyrostla při častých pobytech ve Francii u rodiny svého otce a v New York City's Upper West Side. Otec pomáhal Leelee a jejímu bratrovi Robymu (narozen 1989) s poznáváním kulturního života a vodil je do uměleckých galerií a na Shakesperovy divadelní hry. O rodičích prohlašuje, že jsou jejími nejlepšími přáteli. Již jako malá holka chtěla být spisovatelkou jako matka Elizabeth a malíř jako otec Jean. A jelikož se dostala na škole ke hraní, už jí to zůstalo.

Plným jménem Liliane Rudabet Gloria Elsveta Sobieski. První filmy, kde hrála - REUNION (1994) a A HORSE FOR DANNY (1995) - byly natočeny již na přelomu let 94/95, ale do povědomí jako herečka se dostala filmem JUNGLE2JUNGLE (1997), kde hrála po boku Tima Allena. Ale přelom a vzestup v její herecké kariéře nastal v roce 1998, kdy hrála ve dvou filmech A SOLDIER´S DAUGHTER NEVER CRIES a DEEP IMPACT. Ocenění výkonů přišlo v roce 1999 za roli v televizním zpracování JOAN OF ARC (v tv CBS). Dostala za něj Emmy a nominaci na Zlatý Glóbus.

David "velky_blb" Albrecht

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace