Cesta do Ameriky (1988)

S odstupem času musím přidat na plný počet. "Cesta do Ameriky" je s odstupem času klasikou a pojmem a jako komedii jí není vůbec nic co vytknout. Díky pětibodovému hodnocení je bohužel podhodnocená, 75% je málo a číst komentáře s hodnocením 3*, které nejsou ani náznakem kritické je vtipné :D

King Skate (2018)

Jakožto starej dobrej roller skater, tak nemůžu jinak nežli za full.

MOST! (2019) (seriál)

Kriminálka, detektivka, kriminálka, detektivka.... prostě konzum, to je česká scéna. Po XY letech si přikráčí Most? Prostě originál. No name herci? Pro změnu opět originální. Zážitek? Originální.

Veronika se rozhodla zemřít (2009)

Ooouuuu, tak to byly slušné zimomriavky. Kdysi (2007?) jsem byl na promoci a jedna věc mi utkvěla v paměti. Nic jiného si nepamatuji, ale proslov pana rektora (děkana-nevím) na mě zapůsobil. Vlastně jsem s ním absolutně nesouhlasil a ujistil mě v mém vlastním přesvědčení. Proslov zněl v duchu, že nejlepší náplň člověka v životě je studium vysoké školy a to doslovně! Ve mě to v tu chvíli začlo bublat, asi pan děkan zapomněl kdo mu asi vyváží popelnice. Žít a nechat žít.

První člověk (2018)

Skvela prace celeho filmoveho stabu, obzvlast dramaturg, vyprava, vytvarnik vcetne osvetlovace. Za me jednoznacne kvalita a ikdyz to neni film, na ktery se budu divat rok co rok a asi ani jako petiletka, tak si svejch pet poctivejch zaslouzi. Po precteni 3hvezdickovych hodnoceni (ktere se asi daji pochopit), musim oponovat tim, ze nam film prinasi dobovost a autenticnost. To v jakem praveku se dostali do vesmiru a pristali na mesici, v dobe kdy jeste nebyli pc,batevny televize, mB, tB, wifi, blueetoth, gps, rds, sd, a tisice dnesnich "nepostradatelnejch picicundicek" je nepochopitelny, odvazny a dulezity skok pro lidstvo.

Po strništi bos (2017)

Paráda! Přesunutí se do jednoho z nejkrásnějších období Zdeňka Svěráka, kde s láskou vzpomíná na svoje nejbližší a krajinu Českou. Na svojí éterickou maminku, přísného a technického otce, přatelské prarodiče, tajemného avšak okouzlujícího strýce a v neposlední řadě na nejlepší kamarády. Vůbec nemám problém, že film nezapojuje obě hemysfery mozku a nepodává jakési hloubavé poselství. Proč by měl? Je to snad psychologické drama? Jsem rád, že je to "pouze" rodinný film a jeho poselstvím je LIDSKOST! A té se mi zde dostalo přesně 111minut. Děkuji ♥♥♥ P.S. Moje přání by bylo, aby ostatní České filmy resp. scénáře prošli alespoň slovním domluvou od pana Svěráka.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Pointa? Je vtipná, ale díky ní je film odsouzen a už nedostane přiležitost ke druhému nebo i dalšímu zhlédnutí. A to je škoda, film není pouze o pointě, ale o poselství.

Balada o Busteru Scruggsovi (2018)

Většinou jsem ke Coenovcům moc přísnej a nit na nich nenechám suchou, ale vše je rázem zapomenuto. Co bylo, to bylo. Nyní je zde 6 skvělých námětu v 1 filmu. Užil jsem si to.

Bezva ženská na krku (2016)

A proč ne rovnou 5*? No a co, že stejné téma už tady bylo nesčetněkrát. No a co, že to bylo sladké jak tureckej med. No a com, že mě nic nepřekvapilo. No a co, že to nebyla žadná těžká filmařina - copak musím chrochtat každý večer u Kubricka? Ne, nic ztoho mi nevadilo a ani ten Kubrick není bomba. A proto dokážu oželet 3%, které nebyli dle mojí libosti. A Jihlavák je TOP a Jihlavaci stojí při sobě :D (Okrouhlík alias Čeřínek) chatřský pozdrav.