Případ pro rybáře (2013) (TV film)

Opravdu případ pro rybáře - poklidná detektivka bez kousku napětí.. Měla sice příjemné herecké obsazení, které však zůstalo vesměs nevyužito.. :-( Na můj vkus zde byla použita přílišná překombinovanost..

Frankenweenie: Domácí mazlíček (2012)

Pro psíkaře, milovníka hororů a divňouských filmů je to jako stvořené - a to jsem já :-) Takže jako fanynce Tima Burtona se mi to samozřejmě megalíbilo :-) Hezký příběh o mrtvých zviřátcích, chlapeckém poutu pejska a chlapce, o outsiderech, předsudcích, nebezpečných potvůrkách a davovém šílenství :-) I nějaká ta slzička ukápla.. Nádherná originální animace - jak graficky, tak technologicky.. Super muzika.. Zkrátka další typický Tim Burton :-D Ps: pro citlivé, choulostivé a bojácné děti v žádném případě !!! :-)

Hitchcock (2012)

Výborně zpracovaná část života velkého Pana režiséra Alfreda Hitchcocka! Navíc v období mých tolik milovaných 60. let! Skvělý film o vzniku skvělého filmu "Psycho".. Anthony Hopkins byl natolik přesvědčivý, že jsem v něm po pár minutách Hitchcocka viděla a Hopkins na dobro zmizel! Velmi mě potěšil i výběr herečky/jeho ženy v podání výborné Helen Mirren.. Skvěle vybraní herci "Psycha" - obzvlášť pak herečky, které opravdu vypadají, jakoby vyskočili ze zlatého věku stříbrného plátna - Scarlett Johansson a Jessica Biel.. Nejde jen o žánr drama/životopisný jak je zde uváděno, ale rozhodně i o inteligentní komedii :-D Hodně jsem se nasmála.. Skvělá adaptace fenomenálního života filmového génia a otce hororů :-) Velmi povedené :-)

Terapie láskou (2012)

Nejpeckovější love story poslední doby !!! Krásné narušené mikrodrama o vztahu dvou pošahaných nevyrovnaných divňousích :-) Krásný scénář, perfektní styl vyprávění, skvělý (místy až černý) humor.. Bezvadné ztvárnění hlavních postav !!! Nádherná rázná sexbomba Jennifer Lawrence se svým rázným, ale lehce zvráceným pohledem na svět.. Zraněné štěňátko Bradley Cooper mi sakra dokázal, že mistrně schovával po dlouhá svůj herecký talent.. Nejpoťapanější Robert De Niro si to tam dával jako už dlouho ne :-) Potěšila mě i rolička mé oblíbenkyně Julie Stiles, která má na můj vkus dlouho hereckou prodlevu.. Taneční scéna na závěr filmu se nakonec velmi vyvedla, i když se přiznám, že jsem z ní měla dlouho do předu obavy, ale v klišé se neutopila.. Kdo je vlastně normální a kdo nenormální? Nebo jsme všichni svým způsobem blázni? Nadšení, nadšení, nadšení !!!

Sedm psychopatů (2012)

Hodně absurdní příběh, který je velmi zamotaný, obsahuje až příliš informací a jedinou opravdu zajímavou a vtipnou postavou byl psychopat Woody Harrelson.. Bohužel celkem nuda :-(

Malé oslavy (2008)

Relativně uvěřitelný obyčejný příběh z Bratislavy pohledem slabší vrstvy z pozice pubertální slečny.. Nekvalitní scénář, kvalitní herci.. Anna Šišková a Tereza Nvotová se hezky sešly v roli matky a dcery.. Film jsem si pustila hlavně kvůli Bolku Polívkovi, který dostal bohužel jen malý prostor.. :-(

Let (2012)

Příjemný snímek, který bych pomyslně rozdělila na dvě části - akční a velmi poklidnou.. První polovina filmu jede ve vysokém tempu, je plná adrenalinu a napětí.. Druhá polovina je psychologické drama alkoholika, který bojuje se vším, co je právě po ruce - bubáky z dětství, manželkou a synem, alkoholem, drogami, vztahy, společností a hlavně sám se sebou.. Denzel Washington hraje velmi přesvědčivě, ale na Oscara dle mého mínění je to slabší kousek.. Konec je nechutně americký.. Hodně oceňuji výběr námětu - jak naložit s člověkem, který díky svým zkušenostem a talentu dokázal přistát s porouchaným letadlem bez větší ztrátě na životech pasažérů, ale byl tou dobou opilý? Velebit nebo trestat? Stopáž trošku ubíjející - odebrala bych dobrých 30 minut.. Jo, a chtělo to mnohem víc Johna Goodmana, který měl nádhernou roli :-D

Nespoutaný Django (2012)

Jojo, Quentin Tarantino, nám pomalu dospívá, příjemně vyzrává a čím dál tím víc se zdokonaluje.. Perfektní a vyvážená podívaná podbarvená typickou hudbou.. Skvělý herecký koncert - opravdu jsem nevěděla, koho obdivovat víc - Christopha Waltze (ještě lepší herecký projev než "Hanební pancharti") nebo Leonarda DiCapria (za chvilku nám chlapec herecky dohoní Jacka Nicholsona).. Samuel L. Jackson byl v masce téměř k nepoznání a také válel (stává se z něj takový Tarantinův maskot).. Vymazlený scénář, skvěle řešená zápletka, kostýmy, výprava, charaktery postav, muzika, odlehčená atmosféra splašeným humorem standardně potržená hektolitry krve.. Skoro tříhodinový film utekl jako voda.. Opravdu žhavý kandidát na Oscara..

Occamova břitva (2012) (TV film)

Když se sejdou na plátně moji oblíbení, talentovaní a velmi nadějní herci Ondřej Sokol, Hynek Čermák a Martin Stránský mohlo by to být dobré.. Bohužel nebylo.. Nesmyslně vedený příběh takřka o ničem.. Žádná akce ani napětí, jen hromada nudy a protivných postav.. Tak to se teda nepovedlo :-(

96 hodin: Odplata (2012)

Navzdory vesměs negativnímu hodnocení musím konstatovat, že dvojka dopadla jako dvojka.. Celkem obstojně, ale na hony vzdáleno jedničce.. Děj sice trošku přitažený za vlasy, přibylo více omáčky, ubylo akce a krutosti (ženušku bych více pomučila), ale celková atmosféra filmu dosáhla na průměrnou akčárnu s nadagentem (vcelku stále přesvědčivým) Liamem Neesonem :-D