Zbožňuju trable (1994)

Je to vážně divné, ale tuhle devadesátkovou romantickou komedii z novinářského prostředí a detektivní zápletkou jsem nikdy neviděla.. Kupodivu to není tak špatné.. Nečekejte přeslazený čajíček ve stylu " Pretty Woman" ani úderné kriminální drama jako třeba "Případ pelikán".. Je to spíš od všeho trochu, část filmu "Zbožňuju trable" jsou scénáristicky nevyvážené, ale i po tolika letech se mi u toho příjemně žehlilo ;-) Navíc tam má relativně velký prostor štěně anglického buldoka, takže pro mě srdcovka do sbírky :-)

Do posledního dechu (2016)

Nějak si s tímhle záchranářským filmem neumím poradit.. Thriller "Do posledního dechu" rozhodně nepostrádá příběh, ale jeho scénáristicky béčkové zpracování z něj dělá plochou nudu.. Chris Pine nemá přirozené charisma, jen líbivý (pro někoho) obličejík, takže mě nedonutí se o něj ani na minutu bát.. Fakt, že ne.. Casey Affleck má na vyjádření zase málo prostoru..Možná, kdyby tvůrci kluky prohodili, mohlo to být herecky zajímavější.. Holliday Grainger je nesmírně sexy, ale její role byla ve filmu naprosto zbytečná.. Efekty rozpůlené lodě a rozbouřeného moře mne bavily velmi, ale žel bohu to na uspokojivou zábavu nestačilo.. Ze zajímavé "true story" se nakonec vyklubal nepříliš zajímavý a málo uvěřitelný snímek.. Škoda promarněné šance..

Anděl Páně (2005)

Poslední dobou mám k novodobým českým uvřeštěným a afektovaným pohádkám přímo odpor, tak mi trvalo celých 11 let, než jsem se dokopala pustit všude tolik vychvalovaného "Anděla Páně".. Chyba lávky.. Tahle tuzemská pohádka je více než koukatelná.. Má šarm, vtip, svižné tempo, skvělé obsazení, povedenou muziku a hlavně jí nechybí opravdová pohádková duše.. Opravdu jsem se nejen upřímně zasmála, ale měla zahřát u srdce.. Kostýmy sice nejsou perfektní, ale o tom to přeci není.. ;-) Navnadila mě na pokračování.. Svatá Anna ( Aňa Geislerová) nebo Svatá Veronika (Veronika Žilková) byly obsazeny s vtipem.. Ivan Trojan s Jirkou Dvořákem rozhodně nezklamali.. David Švehlík mi normálně trošku vadí, ale tady má mírně negativní roli, tak se na arogantní hrabátko hodil ;-) Nejsem moc na náboženské motivy, ale tady spíše kouzlo "Anděla Páně" podtrhly..

Mystérium sexu - Tři jsou prostě moc (2015) (epizoda)

V dílu se opět poskakuje o pár měsíců, ale není to na škodu.. Před hlavními hrdiny vyvstávají nové problémy, které prohlubují jejich vztah.. Z Libby se začíná stávat dobrá sekernice :-D

Mystérium sexu - Spolčení sýčků (2015) (epizoda)

Třetí řada začíná dlouhým skokem do budoucnosti.. Během jednoho dílu tvůrci rozehrávají několik zajímavých vedlejších linií.. Jsem zvědavá, kam se příběh bude dál ubírat ;-)

Volání netvora: Příběh života (2016)

Očividně si dnešní děti řeší svoje problémy přerostlými imaginárními kamarády.. Holčičkám stačí "Obr Dobr", kluci musí mít vytuněný tis ze hřbitova.. Fantaskní snímek "Volání netvora: Příběh života" nemá daleko do klasické "Vánoční koledy".. Tři noci, tři příběhy.. Tady tvůrci přidali jako bonus jeden příběh navíc.. O co víc byl příběh vizuálně nebušenější, tím byl bohužel také povrchnější.. Musím se přiznat, že mě osobně se co do vizuální stránky, tak i po stránce dějové, daleko více líbili tři povídky oživlého stromu, než celý slepenec dohromady.. Lewis MacDougall by z fleku mohl hrát malého Toma Hankse.. Sigourney Weaver je bohužel kus sošné ženy, takže kdekoliv působí jako dvoumetrová babička, tak tam čekám za rohem nějakého toho vetřelce, se kterým se utká holejma rukama.. Nevyvážený průměr - sem tam to bylo dobré, sem tam to bylo hloupé.. Snad se dětem bude líbit více než mě..

Zúčtování (2016)

Matematický génius, profesionální zabiják a autista k tomu.. Sice ústřední téma thrilleru "Zúčtování" je spíše pohádkou pro dospělé, ale rozhodně tahle kombinace na mě funguje.. Téma zatím neotřelé a skvěle našláplé si možná chlup více umí představit jako krimiminiseriál, jelikož v jednom, byť dvouhodinovém, filmu se nedá semlít všechno.. Je to razantní, je to nové, je to akční.. A navíc můj neoblíbenec Ben bezmimika Affleck si konečně našel svou životní roli (vždycky jsem si o představovala jako zabedněnce nebo poloretarda).. Žánrově skvěle zvládnuto.. Doporučuji všem, kdo mají rádi nadupané, rozlítané, překombinované kriminálky :-) PS: Wolffgirl nemohl hrát nikdo lépe než štěňátko Anna Kendrick ;-)

Sedmilhářky - Někdo je mrtvý (2017) (epizoda)

Literární předlohu jsem nečetla, takže absolutně netuším, do čeho jdu :-) Pilotní díl byl zatím přehlídkou hlavních postav.. Zatím nevíme, jakým směrem se bude zápletka ubírat.. Každopádně forma seriálu je zatím zajímavější než jeho obsah..

Snowden (2016)

"Snowden" je rytmický kousavý thriller zaměřující se na kritiku amerických tajných služeb.. Opírá se o životopisné události jednoho z největších skandálů úniku dat, které vynesl na světlo Edward Snowden.. Hezky zrežírováno, příběh nenudí, ale chybí mi v tom hlubší emoce.. "Snowden" pravděpodobně popisuje události s chirurgickou přesností (nevím, Edwardovi jsem u toho nesvítila), ale jak už to u Olivera Stona bývá, tak film postrádá špetku lidskosti.. Je pěkné, že se Amíci do něčeho podobného pustili, výpovědní bububu paranoidní hodnotu to má, ale je to přesně ten typ filmu "vidět a zapomenout"..