Splice (2009)

Rozhodně to stojí za zhlédnutí :o) Nápad je zajímavý a se vším si hezky pohráli. Škoda je, že co na začátku vypadá tak slibně pomalu přechází do něčeho trapně přehnaného a vyvrcholí to posledními deseti minutami. Přesto mě to ale bavilo a většinu filmu se na to hezky koukalo.

Melancholie (2011)

Dávám poloviční hodnocení za poloviční pochopení :o) Opravdu mi nějak unikl smysl celé první části...dejme tomu nahlédneme trochu do duše Justine, ale řekla bych, že by to šlo udělat jinak, lépe, aby to tvořilo lepší celek s druhou částí. Ta je na druhou stranu velmi povedená a Trier zde opět dělá čest své tvorbě. Závěrem bych ještě napsala, že jsem vážně ráda, že Kirsten konečně začíná hrát i obtížné role, protože jsem nikdy nepochybovala, že v sobě tahle slečna nějaký ten talent má :o)

Nezapomenutelné dětství (2004)

Jde sice o vcelku zajímavý snímek (asi jen díky tomu nenudí a vysloužil si alespoň ty tři hvězdičky), ale jinak kde nic tu nic. Ačkoli jakýsi hlavní nápad se mi líbil, byl docela špatně a dost mělce zpracovaný. Nakonec pak člověk ani neví, o co tam vlastně jde, kde je ten problém, který nám tam servírují, ani co si z toho má vůbec odnést. Každopádně jestli je pravda, co jsem tu někde četla, že scénář vznikl během šesti dní, tak by to tomu tak akorát odpovídalo...

Strážci - Watchmen (2009)

Co bych chtěla pochválit je kamera, práce s ní se mi vážně líbila, ale krom toho ten film spadá do průměru...Nevidím na tom nic nového, zábavného nebo zajímavého, co se příběhu nebo postav týče. Výhodou snad ještě je, že je to o poznání inteligentnější, než ostatní filmy tohoto žánru.

Lovci hlav (2011)

Mé hodnocení je čistě subjektivní, jelikož nejsem velký fanda kriminálek, nevyznám se v nich, a tudíž nemohu hodnotit příliš objektivně. Jak už jsem napsala, tento žánr mi není moc blízký, takže jsem nebyla nikterak nadšená z celého filmu, v měřítku mého pobavení šlo o zlatý střed. Rozhodně bych ale musela pochválit promyšlenost (alespoň na první pohled), že jsem během filmu vystřídala alespoň tři své závěry a že, i přes happyend, byl pro mě konec vcelku neočekávaný.

Tintinova dobrodružství (2011)

Zlatý průměr. Nemohu namítat nic proti animacím, ty jsou vážně super. Hodně se mi líbila zaprášená místnost nebo rozstříštěné sklo :o) Avšak jsem tak trochu proti hodnocení filmů podle technické povedenosti, neboť za pár let bude toto provedení chabé a zbyde už jen dívat se čistě na příběh. A ten mě popravdě zas až tak nenadchl. Pravda, párkrát jsem se zasmála, ale vícekrát jsem si spíše říkala: jejda, copak na to budou koukat jenom pětileté děti, že je to točené jako pro slabomyslné? Jasně, je to pro děti, ale podle mě správná pohádka dokáže zaujmout i dospělého a neotravovat ho přespříliš dětskýma hláškama...

Hezké vstávání (2010)

3,5*. Očekávala jsem standardní americkou komedii, která je přiblblá a rádoby vtipná. Zde jsem se však i doopravdy zasmála a koukat se na Rachel mě asi nikdy neomrzí :o)

Neopouštěj mě (2010)

Opravdu zvláštně splácaný snímek. Nemám žádné výhrady k režii ani k hudbě, těm spíš pochvala, že i přes chabý příběh z toho dokázali vykřesat maximum, které člověka přeci jen lehce chytí za srdce. Samotný příběh je totiž jen těžko uvěřitelný, silně nedomyšlený a nedokážu pochopit, proč je zasazen do 20. století (pokud se dobře pamatuji). Nejde nesrovat s o pět let starším snímkem The Island, který mi tento film silně připomíná stejnou tématikou, a který je podle mě domyšlenější.

Purpurové řeky (2000)

Během filmu bylo všechno v pořádku, takový průměr toho, co by se od tohoto žánru dalo čekat. Zajímavé téma, semtam trochu napínavé, dostatečně zamotané, aby divák nevěděl, jak všechno skončí...to bylo ale bohužel i kamenem úrazu, což na konci film shodilo o celou příčku níž. Všechno se totiž zazdilo tím, že na konci zjistíte, že celý ten příběh má víc mezer než spojnic a vlastně vůbec nic nedává valný smysl. Škoda...

Králova řeč (2010)

No tak já vám nevím....než jsem se podívala, z jedné strany jsem slyšela chválu vynášející tento snímek do nebes, z druhé strany jak je to nudné, otravné a že to nejde ani dokoukat....Musím si mezi tím udělat svůj vlastní proud, protože nesouhlasím ani s jedním. Popravdě mi moc rozum nebere, za co to má oskara, ale což. Nemůžu si pomoct, ale film o tom, jak se někdo učí přestat koktat, přičemž každou chvíli snobsky vybuchne a jde od toho pryč a tak pořád dokola, mě nijak neoslovil. Konec měl být nejspíš lehce dojemný, měli jsme Bertiemu asi fandit, ať všechno dobře dopadne, ale mě to přišlo vážně mělké.