Dlouhá cesta (2002)

Dlouhá cesta je krásný příběh...a ať si tu každej píše co chce o nějaký přeslazenosti a kýčích...nechápu proč tu o tom píše tolik lidí, proč tu všichni rozebírají to, jak to byl jen soubor super náhod atd...copak život není takový? Copak se v našem životě neobjevují náhody, kýče a přeslazené chvilky? Proč by kvůli tomu měl být tento film špatný...absolutně není...je to zamilovaný příběh, kde má holt jedna holka smůlu a ví, že brzo umře, a tak jí ostatní lidi chtějí udělat radost...co je na tom za kýč nebo k neuvěření? Přesto musím jednu hvězdu strhnout za herecké výkony, které nejsou zrovna nejlepší, ale pořád to není tak hrozné, aby to úplně kazilo dojem z filmu...A další hvězdu za trochu rozpačitý začátek...

Titanic (1997)

Myslím, že 14 nominací na Oskara a z těch 11 získaných mluví za vše. Titanic je film s tak ohromně silným příběhem, že vás dojme zas a znovu, pokaždé když se něj podíváte, a pokud nejste z čistého kamene, vyvolá ve vás alespoň pocit pověstného knedlíku v krku. James Cameron odvedl tak skvělou práci, že na vás skrze obrazovku doléhá všechno to utrpení, naprostá beznaděj a sklíčenost, kterou prožívalo tolik lidí při potopení Titanicu...ale také lásku, zklamání a odevzdanost osudu...I když je nám tu od začátku cpaná romance jak blázen, neskutečně růžové nebe a občas kýč nad kýč, proč to někomu brát, když to nakonec splní přesně ten účel který to mělo. Rozbrečet miliony diváků a nechat nás nakouknout na palubu Titanicu. Kdo ví, třeba se tam i něco takového v tom davu lidí mohlo stát... :o)

S tebou mě baví svět (1982)

S tebou mě baví svět je jeden z mála filmů, na které se velice ráda podívám zas a znova...každý rok. Film, který pro mě neodmyslitelně patří do sledu filmů vysílaných v čas vánočních svátků. Je až neuvěřitelné, že se něco takového povedlo. Pro tento film mám prostě slabost, protože je hrozně vtipný, všechny komentáře dospělých i dětí. Hlášky jako: mě zebou nožičky....a který?....no přeci mojééé, nebo: kdo může mít za kamaráda takovýho ptáka...? Ten humor je senzační, film brilantní a zasloužil by si svou atmosférou víc než těch 5*.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Ačkoli nejsem fanda Tarantina, musím uznat, že Pulp Fiction má hodně co do sebe. Dialogy Vincenta s Julesem pronikly do obecného podvědomí a každá scénka si vás získá inteligentním černým humorem, podaným s takovou lehkostí a nadsázkou, že nejde jinak, než se tomu z plna hrdla smát, a přesto film neztratí nic na své vážnosti. Přese vše jsem s hodnocením na vážkách - dávám tedy prozatím 4*. Myslím, že mě nemine další shlédnutí a kdo ví, třeba mě to chytne ještě o něco více než teď.

Amadeus (1984)

Jsem moc ráda, že byl někdo schopný vytvořit tak geniální film o tak geniálním člověku. Nemám moc, co bych napsala, protože můj výraz na konci filmu byl asi tak stejný, jako výraz toho kněze na konci filmu. Stejně zdrchaný a nechápající..jen mě mrzí, že už se asi nikdy nedovíme, jak to tenkrát všechno vlastně bylo :o) Nicméně génius Mozarta žije po letech stále, a u filmu Amadeus tomu asi nebude jinak. Pro mne je to film číslo jedna, film s velkym F!

Střihoruký Edward (1990)

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Neobehraný příběh člověka, který se něčím liší, v našem případě nůžkami místo rukou. Hlavní postavu ztvárnil Johnny Depp a jeho kariéra tak mohla vzrůst téměr na vrchol. Edwarda zahrál skvěle a po boku Winony Ryder zazářil. Jako snad každý snímek Tima Burtona je i tento snímek tak trochu ponurý. Je smutný, dojemný a na konci vás přivede k pláči, nebo alespoň k malé empatii.

Pokání (2007)

Film natočený podle stejnojmenné knižní předlohy. Režisér ho podle mě velice dobře zvládnul a vystihnul vše podstatné z knihy. V první polovině filmu se odehraje řada "nedorozumnění", která krásně vystihuje přísloví "zdání klame". První z těchto nedorozumnění jsou docela vtipná, avšak důsledky už tak vtipné nejsou. Celý film mi přijde jako řada událostí, které možná nemusí ze začátku dávat hned smysl, ale nakonci filmu se vše vyjasní a člověk teprve vidí "jak to všechno bylo".

Kmotr (1972)

Koukla sem se na tento film, a když ho dokoukala, zjistila jsem, že jsem zabila téměř tři hodiny svého života. Půl filmu jsem pořád jen seděla a čekala, kdy přijde nějaký zvrat, nějaká změna, něco nového...do poloviny filmu se absolutně nic neděje, všichni jen pořád něco vyřizují...pořád dokola...asi v polovině filmu se konečně začalo něco dít...řekla jsem si, že bezva...ale radost byla předčasná, od poloviny filmu už se totiž skoro "jenom" zabíjí, hlava nehlava, takže opět žádná výrazná změna...Absolutně nechápu, co na něm všichni tak vychvalují, v čem to má být tak skvělé a jiné. Nevím, co má tento film vyjadřovat, co si z něho mám vzít. Popisuje život podsvětí, mafiánů, kteří se před ničím nezastaví a vše má být podle nich. Z celého filmu jsem ale nakonci měla pocit, že mi někdo nutí životy lidí a snad chce abych si řekla: ti chudáčkové mafiánci, přišli kvůli nesmyslným bojům o syny...ale je to jejich vina, takže jsem si nakonec z tohoto filmu neodnesla vůbec nic...Přesto všechno ale připouštím, že Coppola odvedl skvělou práci, a stejně tak i herci, ale není to můj šálek kávy, a i když by si zpracování možná zasloužilo víc hvězd než kolik dávám, tak se mi příčí dát víc hvězd filmu, u kterého jsem se téměr celou dobu nudila.