Ex Machina (2014)

Ex Machina je hezky promyšlený film, nečekaně trochu hozený i do komediálního stylu. Celé to ale bylo takové podivně chladné. Všechny postavy se zdály být dost povrchní. Nejvíce promyšlená byla asi Ava, u které vás ta chladnost tolik nepřekvapí, když jde o UI :-) Člověk má dost problém se tam s někým sžít a pořádně si tak vychutnat celý zážitek, který by z toho mohl být... Každopádně ale oceňuji nápad a až na ty postavy i zpracování.

EXODUS: Bohové a králové (2014)

Nemůžu si pomoct, ale zpracování tohoto tématu mě víc oslovilo v Princi Egyptském :-D tady to bylo všechno takové odbyté, ať už postavy jako takové, tak ten příběh a motivy... V tomto zpracování se Mojžíš prostě vůbec nechoval logicky. Proč by opouštěl svou rodinu pro něco, čemu podle filmu nevěřil skoro až do konce? Jediné, co se tu povedlo bylo deset ran egyptských.

Expendables: Postradatelní (2010)

Mohla bych vyjádřit celý komentář jediným slovem, a tím je "ubohost". Je vážně skvělé, že v obsazení se to hemží věhlasnými jmény, ale celku to pomohlo asi jako když slepci ukážete beze slova cestu. Děj byl naprosto o ničem...nebo pardon....byl o jediném: o tom, jak naplácat do 99 minut co nejvíc střílení, výbuchů a ohníčků, ať už s nějakým smyslem, nebo bez něj. Možná by se zdálo, že o tom má akčňák být, můj názor to ale rozhodně není, protože když už někdo boří budovu, chci vědět proč, když už se tam objeví ženská postava, chci vědět proč, a když už hlavní postavy jednají naprosto iracionálně, chci znovu vědět proč. Nejspíš jsem moc náročná, ale tohle mě uspávalo. Jediné, co mě sem tam trochu probudilo bylo něco tak nesmyslného, že mě to donutilo nesouhlasně a udiveně kývat hlavou...

Fantom opery (2004)

Já mám pro Fantoma Opery slabost. Viděla jsem ho asi už pětkrát a prostě si nemůžu pomoct, jsem nadšená od začátku do konce. Přiznávám, že nějaké neduhy by se tam našly, ale pro mě se ztrácejí v té perfektní hudbě. Jednoduše miluju ty písničky, melodie, charaktery, příběh...krom toho jsou zde velice povedené efekty, zvláště ten hned ze začátku filmu, kdy se se vzpomínkami Raoula vracíme do minulosti a divadlo ožívá. Emmy Rossum má nádherný hlas a kukuč, které podtrhává Christininu naivitu. Občas sice vypadá jak sjetá, ale to v podstatě má být, takže ok. A je skvělé, že dovedli najít lidi, kteří nejen že umí krásně zpívat, ale také dobře hrát, což se nehledá dobře.

Food Choices (2016)

Bohužel hrozně jednostranné. Mě to úplně nepřesvědčilo - jo, člověk se zamyslí, ale chyběly tomu argumenty.

Francouzská revoluce (1989) (TV film)

S hodnocením jsem trochu na vážkách, protože nevím, zda hodnotit subjektivně, nebo objektivně. Zasluhovalo by si to oboje, tak to zmíním do komentáře. Velkou chybou tohoto filmu je, že je dost nesrozumitelný pro někoho, kdo nezná francouzskou historii a nezná základní body francouzské revoluce. Mezi takové se bohužel řadím já, a můžu říct, že mnohem větší část filmu, než bych chtěla, jsem nevěděla o co jde, co se děje, proč se to děje, kdo co chce, proč to chce nebo kde se zrovna nacházíme. Tento film je braný hodně do hloubky, hlavně co se veškeré politiky týče. Umožní nám podívat se hodně do zákulisí všeho, co se dělo, můžeme více poznat jednotlivé postavy revoluce. To je to, proč tento film dozajista velice ocení někdo, kdo již něco více o francouzské revoluci ví. Pro takového člověka je tento film rozhodně velikým přínosem. Naopak si tím už tak jistá nejsem, proto dávám 3*. Radši bych méně těch podrobností k ničemu, výměnou za občasný náznak toho, co se děje.

Gándhí (1982)

Věřím, že je zde pěkně zachycen život a myšlenky Gándhího, nicméně poněkud zdlouhavě. Možná by v kratší variantě nebylo vykresleno všechno do takového detailu a člověk by si z toho neodnesl vše co by třeba měl, ale přinejmenším by u toho alespoň neusínal. Každopádně Ben Kingsley podal skvělý výkon.

Gangy New Yorku (2002)

Ehm...no, co o tomto filmu napsat...rozhodně mi nepřijde tak dobrý jako asi většině tady, když se mohl vytáhnout na neuvěřitelných 75%. Vůbec nechápu, za co všichni dávají 4 nebo 5*. Nápad natočit film o gangách je sice docela fain, ale to jak se toho ujal Scorsese už se mi vůbec nelíbí. Nemá to hlavu ani patu, na začátku vás chtějí vtáhnout do děje hloupým půl hodinovým přednesem, jak že to v tom NY chodí, bohužel se z toho nekonečného proslovu nedovíme nic, co bychom se později nedozvěděli z filmu, jelikož nám v podstatě neřeknou nic jiného, než že se to tam prostě řeže, na což koukáme od začátku do konce filmu, bez toho aby nám tam někdo vysvětlil nějaký důvod, proč jde celý NY proti sobě. Trochu oživit to nejspíš chtěli malým románkem, který je na tom ale bohužel úplně stejně jako celý film, tudíž nemá hlavu ani patu. Opravdu nechápu, kde se vzala jakási láska, nebo co to vůbec mělo být, mezi ženskou co se vyspí s každym ve městě a ještě ho okrade a chlápkem, který ho nejdřív okrade a až pak se s nim vyspí. Je to prostě jeden velký nesmysl.

Gilmorova děvčata (2000) (seriál)

Je docela zajímavé zjišťovat reakce lidí, když jim řeknete že tenhle seriál sledujete. Je to jeden z mála seriálů, který dělí lidi do dvou skupin. Jedna je ta, která tento seriál prostě žere, druhá která ho nechápe a nesnáší. Prý jen nějaký ženský co furt kecaj a kecaj a nezavřou pusu. Nějak nedokáží docenit to, že právě v tom je to kouzlo. Sledovat jejich zajímavé životy, jejich ztřeštěnosti, závidět jim, kolik toho dokáží sníst a zůstanou pořád tak hubené :oD Vždy vědí co říct a mají své kouzlo Gilmorových. Září z nich pohoda, která se neuvěřitelně rychle přenese i na vás, zlepší vám náladu, protože vidíte, že nejste sami, kdo řeší každodenní problémky, i ty velké problémy, zaženete s nimi nudu i samotu a je vám prostě hej!

Godzilla (2014) odpad!

Fakt hanba nazvat to stejně jako starý film s godzilou! Absolutně žádný smysl, všechno vyumělkované kvůli rádoby zajímavým americkým scénám... Proč by proboha nějaký MUTO z dávného pravěku,naučený žít z radiace, žral ústně naše bomby??? A jestli umí ten uran rozložit v sobě, aby tu radiaci měl, tak proč radši neotravuje v uranových dolech, ale boří jaderné elektrárny?? A co měly být ty útoky EMP? K čemu by je jako v pravěku používali? A co ta druhá godzilla, ta se vzala jako kde?? No fakt blbost na desátou celý film...