Vlasy (1979)

Toto sme pozerali v škole na etickej výchove a prvý krát dokázali tisíc krát obohratou vykopávkou zaujať teeanegerov. Dokonca im vyraziť dych. To kolektívne ticho pri záverečných titulkoch si pamätám doteraz. S odstupom času - vynikajúci muzikál prekračujúci hranice žánru, ktorý neznášam. Forman mal v sedemdesiatych neskutočnú slinu.

Michael (1996)

Dobrá komédia, s peknou myšlienkou a skutočne zaujímavým a svojským anjelom Michaelom, na ktorom to aj poväčšine stojí.

Netvor (1998) (TV film) odpad!

ČO tam dopekla robí tá veta že od tvorcov Godzilly...???WTF?

Titanic (1997)

Dal by som iba tri hviezdičky, ale obidvaja hlavní protagonisti su veľmu dobrý herci a dá sa na to pozerať. Lenže tú štvrtú dávam Cameronovi za to, ako PRIEKOPNÍCKY dokázal svetu, čo znamená slovo megafilm. Tu platí, risk je zisk.

V jako Vendeta (2005)

Všetkým vám chýba akcia, lenže o samoúčelné násilie a akciu v tomto filme vôbec nejde. Je to iba prejav komerčnej závislosti. Wachowski sa v tomto druhu filmov vedia perfektne nájsť. Kvalita a inteligencia dialógov, decentne prikorenená nejakou tou peknou bojovou scénou. Futuristické zobrazenie totality a vôbec celkovo ľudskej spoločnosti si zasluhuje uznanie. Hlavný záporný hrdina jeden z najlepších v kinematografii smerujúci do kultu. Ak je toto comicsová adaptácia, potom bravo!

Spawn (1997)

To intro s absolútne dosratou nechutnou animáciou ma takmer prinútilo vypnúť telku. Potom ale nastúpil Leguizamov klaun s tučnými replikami, ktorý si každú scénu kradne pre seba a užíva si to plnými dúškami. Keby si takto našlápli všetci herci, je to absolútne GP sladkých 90-tok. Takto to iba ostáva v mantineloch tupej digitálne odfláknutej zábavy. Spawn je ale potencionálne mäso, z ktorého v správnych rukách a uvoľnenom rozpočte môže byť R-kový steak z ktorého po zarezaní strieka krv na všetky strany.

Město andělů (1998)

Klasické romancy z 90 rokov strašne zostarli... Sethov zoskok ale stále mocný - no viac ako tri tejto presladenej klasike jednoducho dať nemôžem - pretože okrem námetu neponúka nič, čo by sa vyhýbalo gýčovému klišé.

John Q. (2002)

Dodatok hodnoteniu. Keby to mal v rukách Darabont, zrejme viete, akoby to skončilo .)