Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

T2 je prostě jeden z největších filmových bijáků v historii filmu + Obří krok do budoucnosti zvláštních efektů.

A-Team: Poslední mise (2010)

Hurónská, divošská, akční teamovka, které vládne čtyřka, okolím soustavně nasíraných chlápků. Chemie funguje na jedničku. Škoda jen, že kamera v akčních sekvencích neubrala trochu na epileptik-metru.

Lítám v tom (2009)

Každý občas potřebuje kopilota. To zjišťuje i George Clooney v satiricko-sociálně-dramaticko-romantické " flight-movie ", které chybí snad jen výraznější hudební doprovod. Herecky jisté, Anna Kendrick je objev a je super, že si dále vybírá zajímavé role ( Pilgrim, 50/50...), začínám být její fanoušek.

Kick-Ass (2010)

FILM ROKU 2010! Je to vlastně žánrová směska, která má ale víc stylu než velká část komiksových adaptací.

50/50 (2011)

O rakovině s láskou a hlavně s vtipem...:))

Noc je ještě mladá (2011)

Škoda, že to není takové retro, aby to byla větší sranda. Ta stylizace do 80. let je totiž strašně nevyužitá, teda až na soundtrack - výběr 80's fláků je paradní. Jinak je to pohodová, dost předvídatelná romantická komedie, která mi ale strašně sedla, a to i díky povedenému castingu: T. Grace je sympatický, D. Fogler mě snad poprvé ve filmu nesral, T. Palmer je strašně HOT! A je taky hezké, vidět zase ve filmu Michaela Biehna. V té železné kouli musel bejt hic:))

Repo: Genetická opera! (2008)

Režisér D.L.Bousman si nejspíš splnil sen a natočil ujetě/sympatický muzikál, který mě nějakým zábavně/uchylným způsobem pobavil. Fanoušci rockových songů, latexu, podvazků či plynových masek si můžou přihodit hvězdičky navíc.

Repo Men (2010)

Morální poučení? Kupovat orgány na dluh se nevyplácí, když totiž neplatíte včas, Repo Men je zabaví! Ale to už víme z dob filmu Repo:Genetická opera:) Jenže tady není prostor pro nějaký muzikálový zpěv či tanec, drsný Jude Law totiž nechává tančit pouze svůj nůž a zpívat svoje bouchačky, aby se v závěru našlo sólo i pro pilku. Škoda jen té pointové závěrečné tečky - nemusela přijít.

Útěk ze Sibiře (2010)

Dlouhá a trudná je cesta přes Sibiř, lesy, pole, stepy, hory, písky až do indické vísky. Peter Weir ještě nenatočil špatný film a Útěk ze Sibiře není vyjímkou. Jen to prostě tentokrát není tak strhující jak jsem čekal a na co jsem si u jeho filmů zvykl. Herci výteční, hlavně ústřední trojice - herecký bůh Ed Harris, talentovaný Jim Sturgess a zábavný Colin Farrell jako ruský zlodějovrah, který nikdy neodkládá svůj " vlčí nůž ". Bohužel jejich putování a strašlivé útrapy jsou natočeny s určitým odstupem, což mi bránilo v jakékoli empatii vůči postavám, díky čemuž na mě film emotivně vůbec nepůsobil. Masky a nádherné přírodní scenérie (na filmu dělala National Geographic) jsou plusem.

Trosečník (2000)

I'm so lonely, so lonely.......