Vyletět z hnízda (2008)

Opravdu velmi příjemně a lehce plynoucí dramiticko/komediální film o tom, že je lepší mít nekonvenční a trochu psychicky nalomené sourozence - zkrátka rodinu, než sousedy, kteří si hrají na vaše nejlepší přátele. Takovým je nejlepší pokálet trávník před barákem, doslova:)) Jak je u těchto menších filmů dobrým zvykem i zde se sešla výborná herecká grupa, tentokrát v čele s Matthewem "Chandlerem" Perry. A mimochodem Lauren "Lorelai" Graham nejspíš vůbec nestárne - vypadá fantasticky!!

Kletba Měsíčního údolí (2008)

Jako kdyby jsem tahle prostá fantasy dorazila z přelomu 80 a 90.let, je to možná i díky omezenému rozpočtu a minimu digitálních triků. Přesto se film mojí 9-leté sestřenici velmi líbil a právě malé dívky jsou nejspíš cílovka téhle fantasy. Gabor Csupo(Most do země Terabithia) jinak ukazuje, že je slibný režisér - umí to s charaktery postav, ale dialogy jsou tentokrát velmi slabé. Film má solidní obsazení a i když D.Blue Richards zdaleka není AnnaSophia Robb, skvěle se umí nosit v krásných kostýmech, kterých vyzkouší hned několik. Přesto, kdo čeká něco stejně povedeného jako Terabithia, bude pravděpodobně dost zklamán.

Krvavý Valentýn (2009)

Pozlacenou petrolejovou lampu jako cenu za film s největším počtem scén prosvícených baterkou vyhrává! Malou svítilnou se totiž může pochlubit snad každá z postav ve filmu(záporák ji nosí rovnou na hlavě), ale to je také jediný "triumf "jaký film může získat:)) Jinak je to hodně tupá, unylá podívaná s několika dobře vedenými záseky krumpáčem do spodiny lebeční a dalších částech těla, ovšem po takovém pátém/šestém záseku začíná i tohle být nuda.

Záhrobní komando (1987)

Nostalgická bomba. Jednoduchá, ale velmi povedená hororová komedie se svižným tempem a dialogy(však na scénáři dělal Shane Black) a kupou monster od Stana Winstona. Filmu navíc pomáhá parádní dětské obsazení a hláška tlusťocha: "Pro Vás, jsem Horác!"-cvak, nabije obří brokovnici, u nás na základce zlidověla. Jinak tríčo STEPHEN KING RULES jsem si vždycky přál.

Purpurové řeky (2000)

Jean Reno je můj oblíbenec a role protřelého vyšetřovatele mu tady parádně sedne. Jako většina, mám také problém s rádoby šokujícím závěrem, který film sráží trochu k ledu. Jinak je ale vvšechno ok, tzn. kvalitní thrillerová práce, které nechybí napětí, akce a zvraty, to vše odehravající se v parádních exteriérech.

Patologie (2008)

Každé tělo má své tajemství. Sex, drogy a mrtvoly, aneb dvojice Neveldine/Taylor(tentokrát však jen jako scénáristé a producenti) opět ve formě. Tady by asi neměl nikdo očekávat brilantní herecké výkony. Film má, také i díky klipové režii, spád, perverzně-bizarní atmosféru a parádní závěr. Na někoho bude těch zvrhlostí ve filmu možná trochu moc, ale např.soulož před mrtvým publikem jen tak v nějakém filmu zase neuvidíte, což asi není nejlepší doporučení proč si tenhle film pustit nebo ano? Zvrhlíci:))

Nenarození (2009)

Film Nenarození měl zůstat raději nenarozen. Film, diky němuž jsem se akorát nasral, proč? Protože jsem se na něj díval.

Ledová smrt (2006)

Jejej, příjemné překvapení. Sice absolutně standartní a předvídatelná vybíjená, jenže tentokráte oblečená v norském zimním kabátě. A právě atmosféra horských/norských plání a v nich zabořeného hotelu, kde parta mladých lidí uvězněna bojuje o přežití je nejsilněší stránkou filmu, samozřejmě nechybí kutání obřím cepínem do lidských schránek a půvabná hlavní hrdinka.

Bill (2007)

Příjemná věc s výborným A.Eckhartem a menší porcí moralizování.

Ošklivka Betty (2000) (seriál)

Nikdy jsem nepochopil kamaráda, který musel vidět každý díl, co ho na tomhle shitu tolik baví, dokonce si kupoval čásáky, ve kterých se objevilo nějaké info o Betty - magor! Potom jsem viděl pár minut a musím přiznat, že se tam pokusy o vtipné dialogy objevovaly v hojné míře - snaha se cení, takže jedna hvězda a ta druhá je pro tebe, Jirko:))