Vejrrr

Česko
jeden z vás

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 8.4.2019  01:17

Kdo nepochopil, proč nebyla ve filmu scéna s umístěním vlajky USA na povrchu měsíce, nepochopil o čem film je.

• 19.5.2016  00:00
    Koleje osudu (2013)

Oko za oko a svět bude slepý........... Mahátma Gándhí

• 27.4.2016  00:52
    Tvoje tvář má známý hlas (TV pořad) (2016)

Vážně nemám rád televizní zábavu a televizi už mám dva roky vypnutou.Tohle vybočuje.

• 1.9.2015  08:01

Všechny klobouky k zemi vážení... Film má několik zásadních kladů a to je 1) věrohodnost podložená vzpomínkami skutečného Rona Woodroofa 2) to, že film není citovou ždímárnou o jednom chudákovi, který umírá ani bojem o život, protože boj je to předem prohraný.... ale v popředí je boj s legislativou a právním systémem 3) McConaughey a Leto. Kdyby existovalo nějaké speciální ocenění pro přerod hlavní postavy, tak by postava tohohle homofobního elektrikáře musela být zatraceně vysoko...

• 18.8.2015  07:26

Nevím jestli za posledních deset let byly oscarová ocenění uděleny s takovou mírou spravedlnosti. Snad jen u Milionáře z chatrče :)

• 18.8.2015  07:15
    Nevinnost (2011)

Jaký byl vlastně hlavní motiv filmu? Že "na každou svini se vaří voda"? Působilo to na mě trochu rozpolceně. Jako by někde v tom filmu byla tlustá čára, která odděluje část o fantazírování jedné malé slečny a milostné utrpení v typickém Anině podání. Další tlustá čára mezi kriminální zápletkou a nečekaným vyústěním posledních 20ti minut. Asi to chce uležet, možná vidět ještě jednou, aby se ty křivky mého hodnocení trochu vyhladily.

• 18.8.2015  06:56
    Single Man (2009)

Krásné. Smutné. Depresivní. Plné naděje i beznaděje.

• 18.8.2015  06:43
    Komorník (2013)

Faktické nedostatky o tom, že tam nebylo vidět všech sedm prezidentů nechám ostatním rypálkům, kterých tu ne naštěstí pořád dostatek... Z mého pohledu se jedná o příjemné životopisné drama, kde se povedlo skloubit několik historických témat jako otrokářství, letitý boj proti rasismu, Ku-klux-klan a prostřídání prezidentů co museli právě tyhle věci řešit. A to vše stručně s odlehčenými scénkami takže mi vůbec mi nevadila ani ta delší stopáž.

• 17.8.2015  09:44
    Jako nikdy (2013)

Je to celkem výstižné, že u předávání cen Český lev u tohoto filmu vyzdviženy herecké výkony, ale po ocenění filmu jako takovém neštěkl pes. A na druhou stranu tentýž rok šly herecké výkony stranou u Hořícího keře, kde zase byly do nebes vyzdviženy kvality samotného filmu. Přidal bych zde ještě ocenění za scénář.

• 17.8.2015  08:35
    Jiná země (2011)

Jiná země = Jiný film. Drama a bolest lidského trápení a viny. Touha po odpuštění a po druhé šanci a to vše převedené do mysteriózní sci-fi scény. Kdo by čekal napínavé sci-fi nakonec dostane těžkou nálož psychologie, z které si i díky poslední scéně složitě vzpamatovává.

• 29.6.2015  20:41

Když neberu jeden přiblblý seriál, tak je tohle Vejdělkův debut a nasadil laťku myslím docela vysoko. Člověk se nejednou fakt vytlemil a to se počítá! Knížka myslím zas tak dobrá nebyla... Je skoro nemožný, aby film předčil knižní předlohu, ale Jiřímu se to povedlo :)

• 5.6.2015  22:04
    Nejmenší slon na světě (TV seriál) (2013)

Uplně skvělý! Jedna z věcí, na kterou se můj 3 letý syn díval do kolečka a mě z toho nehrabalo :) Prostě na úrovni typu nejnovějších světových animáků. Škoda, že se vytvořilo jen 7 dílů. Zajímavost: Jeden díl tvůrcům zabral 3 měsíce práce.

• 5.6.2015  21:10
    Tři bratři (2014)

Já nemám moc co bych řekl proti. Stranou to, že mám rád Svěrákovic tvorbu, ale objektivně musím uznat, že tuhle trojpohádku pojali maximálně moderně, líbivě vizuálně a hlavně muzikálně na jedničku! Už po deseti minutách je předložena pohádka O Šípkové Růžence, která umlčela veškeré moje pochybnosti, že to je opravdu jen na 60%, jak se tady 8000 odborníků shodlo. Skvělý Dyk nebo třeba i Lábus... spoustu inteligentního humoru, který třeba není hned vidět - jak to má Zdeněk Svěrák rád ve svých scénářích.

• 5.6.2015  20:59
    Most (TV seriál) (2011)

Shlédnuta pouze 1. serie a musím říct, že absolutní nadšení z něčeho tak kvalitního. Ten typ seriálu, který se do vás zakousne a nepustí dokud neuvidíte další díl .. a další... a další!

• 5.6.2015  20:54
    Muži proti ženám (TV pořad) (2014)

Bylo to něco mezi televizní zábavou a operací střev.

• 5.6.2015  20:26
    Bobule (2008)

Vůbec to nebylo špatný.... ale! Že bych si to pustil znovu jen tak z nudy na zlepšení nálady? Asi ne. A že bych se hnal do shlédnutí dvojky? Asi ne.

• 3.6.2015  21:04

K prvnímu dílu::::::::::: Viděl jsem film sám - ušlo to, ale bylo to tak na dvě hvězdy. Pak jsem se na něj díval znovu, protože mi přišlo, že mi prve něco uniklo. V půlce se to zalíbilo mé drahé polovičce a tak třetí promítání proběhlo ve dvou. Pak jsem si musel přečíst knížku, protože ta idea je prostě geniální, ale přišlo mi, že je to natočené moc "teenage". A to jsem přečetl rovnou všechny tři knížky, protože to prostě jinak nešlo :) Celé je to fungující dílo a upřímný dík, že si toho americká produkce všimla. Zpětně jsem musel zvýšit počet hvězd, protože to asi líp natočit nešlo. A to totéž platí pro díl druhý.................... Co dodat ke dvojce............ opět precizně podle knížky a hlavně se tu více propralo ono téma totalitního státu, který je na tom všem tak atraktivní.

• 3.6.2015  20:04
    Hunger Games (2012)

• 3.6.2015  19:06

Snad ještě větší nářez jednička. Vtipný a originální od první minuty. Dobře, že udrželi na uzdě množství scén s Mimoňi, protože jsou tady přeci jen vedlejší rolí. Ale logickým vyústěním popularity těchto roztodivných postaviček je samostatný film Mimoni, na který se strašně těším :)

• 3.6.2015  18:02

Myslím, že Britové strčili do kapsy celej akční Hollywood a udělali si z něj prdel přesně tak, jak Britové umí :)

• 3.6.2015  17:52

První polovina filmu velice neotřelá a postava Hazel působila vážně důvěryhodně. Film určitě může dodat spoustu naděje lidem v podobné situaci. Což je paradox vzhledem ke konci. Ale ... byl tam vtip a pěkná hromádka syrové reality a to je dobrá kombinace.

• 3.6.2015  17:39

Neříkám, že jde o nějaký opomenutý klenot... Ale jedná se o svižnou, krátkou, konverzační komedii, která dostala základy přes divadelní hru, což je pro mě většinou dobré znamení. Bez akce či výpravy, která u jiných filmů kompenzuje slabší stránky obsahové. Můžu doporučit určitě ženám :)

• 2.6.2015  23:22
    Atlas mraků (2012)

Dílčí příběhy všechny docela poutavý a proto u toho taky člověk dokáže vydržet skoro 3 hodiny. Ale provázanost příběhů oproti propagačnímu textu distributora dle mého pokulhává. Poplácal bych po ramenou maskéry, ale jinak.... neviděl bych to na žádnou revoluci ve světové kinematografii. Mrzelo mě, že když už jsem zaregistroval zásah jednoho příběhu do druhého, tak to nebylo nic zásadního... Nebráním se druhému shlédnutí, určitě mi dá mnohem víc a třeba uvidím to, co jsem teď neviděl. Uvidíme... třeba v budoucnu..... Až budu chtít na tři hodiny umlčet děti :))

• 20.5.2015  03:33

Nikdo nikdy nepracoval a nebude pracovat s českým jazykem tak humorně jako Zdeněk Svěrák.

• 7.4.2015  20:53
    Chlapectví (2014)

Co stálo za to... Vedlejší role! Masonova matka a její romance, pak Masonův otec, kde oba zaznamenali velký přerod osobnosti v průběhu oněch 12ti let. Co nestálo za to - Samotný Mason nebyl ničím výrazný a těch 12let... prostě tomu chyběla jiskra. Chápu ten smysl, že film má být o obyčejném životě dospívajícího kluka a i to, že se tvůrce chtěl vyvarovat klišé jako první sex, první alkoholové opojení... Jako ostatní, tak i já, skláním poklonu všem co se s tím 12 let crcali, ale aby to kvůli tomu získalo Oskara, to snad ne. Přesto ale 165min uteklo příjemně a minimálně se napsal další řádek do historie kinematografie a jsem rád, že jsem si ho přečetl.

• 28.3.2015  03:44
    Bůh masakru (2011)

Divadelní verze z Činoheráku s Ivanou Chýlkovou a Jaromírem Dulavou byla skvělá a nezapomenutelná. Proto jsem chtěl zkusit i film. Nenadchnul, ale ani nezklamal. Víc bych byl nadšen, kdybych to s tím divadlem nesrovnával, to je asi jasné.. :) Zajímavý, že postava co mě na divadle bavila nejmíň mě tady bavila nejvíc - Christoph Waltz. Každopádně doporučuji všem co mají rádi klidný film bez velké výpravy a akce, pouze čistá konverzační kanonáda a gradující porce zábavy a hysterie :)

• 15.3.2015  17:16
    Friends (TV seriál) (2013)

Kouká na to můj 4-letý syn a miluje to ..... s tím nic nenaděláte. Hodnotím "jeho očima"

• 7.3.2015  20:39

Vohánět se Vieweghem a spoléhat na úspěch nelze. Ta knížka se prostě nepovedla a z blbý knížky nemůže bejt dobrej film...

• 20.10.2014  03:04
    Machři (2010)

Kdybych já měl točit film a vybral bych si jako téma něco z mýho obyčejnýho života, tak takhle nějak by ten film asi vypadal. Mnohými opěvovaná a zjevně ve filmech vyhledávaná poklidnost přechází spíše v nudu a komediální prvky jsou spíš trapný, než k smíchu.

• 20.8.2014  03:12

Absolutně dokonalá konverzační komedie, u které jsem se fakt z plna hrdla řehnil. Je vidět, že Villeret měl praxi z divadla, kde tu roli hrál po 600 repríz. Ta role byla krásná a král blbců v životní formě :))

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14