Čas (2021)

Shyamalan neudělal od Šestého smyslu jediný film, který by mě bavil, až do teď. Old je zábavná jízda, která šlape od začátku do konce a ani na moment nenudí. Krásně se poprali hlavně se stárnutím jednotlivých postav. Vysvětlení mě taky nijak neuráží (na rozdíl od jeho předchozích snímků). Takže za mě dobrý :)

Zlomové okamžiky: 11. září a válka proti terorismu (2021) (seriál)

Těžko věřit, že americký Netflix natočil dokument, který naprosto nepokrytě ukazuje, že americká vláda si de facto ve svém chování nemá s Usamou co vyčítat. Jsou to stejní, možná ještě větší z***i. Pro mě tahle série obsahovala spoustu věcí, které jsem neznal a rozhodně doporučuju každému. Dokument roku. 10/10

Viník (2021)

Naprosto průměrná až podprůměrná podívaná. Hlavní postava se chová neuvěřitelně a režisérovi se prostě nedaří budovat napětí. Jediné, co funguje, je herecký výkon Gyllenhalla. A přitom tohle téma už tu bylo asi před patnácti lety a mnohem líp zpracované - The Call s Hale Berry je velmi podobný, jen ve všem lepší.

Úniková hra: Turnaj šampiónů (2021)

Jigsaw našel svého nástupce, který ho dokonce překonal. Minos má totiž pasti zábavnější a mnohem nápaditější. Escape room jako celek neskutečně baví od začátku do konce a ani děj člověka neurazí, což u podobných filmů rozhodně není samozřejmost. Skvěle jsem se bavil a už teď se těším na trojku :)

Smrt ve tmě 2 (2021)

Rozhodně to není tak vymazlený ani napínavý jako jednička, a vlastně to je i trošku jiný žánr (posun od hororu víc k akčnímu thrilleru), ale pořád je to dost zábavný. Do pár let čekám v kinech trojku, kde buď zjistíme, že Lang to přežil, nebo někdo půjde po už dospívající dceři. Protože dojit úspěšný značky se musí ;)

Krásky a šprti (2009) (pořad)

Hodnotím hlavně na základě aktuální sedmé řady, která po letité pauze přinesla tolik pozitivity a lidskosti, že jsem si to v reality show ani nedokázal představit. Tohle je přesně to, čeho jako lidstvo potřebujeme víc. Top!

Tajný život mazlíčků 2 (2019)

Naprosto boží animák, u kterého jsme se s přítelem smáli od začátku do konce a ze kterého byly nadšené i děti, takže ho teď musíme pouštět každý den :)

Five Bedrooms (2019) (seriál)

Nejlepší vztahovka minimálně za poslední dekádu. Každá z postav je sympatická, děj není předvídatelný, řeší se tu reálné problémy a je to vtipné. První sérii jsem dal během včerejška, dnes jdu na druhou. Zatím 10/10

Physical (2021) (seriál)

Pro mě zatím jeden z nejlepších seriálů na Apple TV+. Sheila je sice dost komplikovaná, ale s jejím vnitřním sabotérem se není těžké sžít a někdy se v něm poznat. Sympatický je ale i zbytek castu. Výborný je taky soundtrack. A řemeslné zpracování je jako vždy od Applu na hodně vysoké úrovni. Už teď se těším na další řadu.

Sebevražedný oddíl (2021)

Vysoký hodnocení týhle sračky prostě nechápu. Nulovej děj, postavy, na kterých člověku nemůže záležet, vtipy jak pro desetiletý děcka a k tomu šíleně přepálená stopáž. Jediný, co jako vždycky funguje, jsou scény s Harley Quinn. To se vážně nepovedlo.