Five Bedrooms (2019) (seriál)

Nejlepší vztahovka minimálně za poslední dekádu. Každá z postav je sympatická, děj není předvídatelný, řeší se tu reálné problémy a je to vtipné. První sérii jsem dal během včerejška, dnes jdu na druhou. Zatím 10/10

Physical (2021) (seriál)

Pro mě zatím jeden z nejlepších seriálů na Apple TV+. Sheila je sice dost komplikovaná, ale s jejím vnitřním sabotérem se není těžké sžít a někdy se v něm poznat. Sympatický je ale i zbytek castu. Výborný je taky soundtrack. A řemeslné zpracování je jako vždy od Applu na hodně vysoké úrovni. Už teď se těším na další řadu.

Sebevražedný oddíl (2021)

Vysoký hodnocení týhle sračky prostě nechápu. Nulovej děj, postavy, na kterých člověku nemůže záležet, vtipy jak pro desetiletý děcka a k tomu šíleně přepálená stopáž. Jediný, co jako vždycky funguje, jsou scény s Harley Quinn. To se vážně nepovedlo.

Očista navždy (2021)

S přehledem nejhorší díl celé série. Jako fanda jsem se těšil na parádní masky a psychoteror vraždících magorů v ulicích a nedočkal jsem se ani jednoho. Místo toho jsem dostal akčně-válečnou pohádku, která byla k uzoufání nudná, neměla ani špetku napětí a přesně nula lekaček. Dějově to bylo jako dokument z alternativní reality, kde americkým voličům SPD vymysleli svátek na míru. Doufám, že další díl se vrátí ke kořenům a na tenhle směr se vykašle.

Párty pro 41 (2020)

Silné téma, ale hodně špatně uchopené. Hodinu a půl sledujeme v hlavní roli chlapa, který se ke své ženě chová jako totální zmrd. Taky omrkneme bandu naprosto promiskuitních gayů, kteří mrdají všechno, co má díru. A během posledních 15 minut nám má na těchhle postavách začít záležet? To asi ne, sorry. Vrcholem je pak to klišé, že každý gay se rád obléká do ženských šatů. Tady je prostě všechno špatně.

Ulice strachu – 2. část: 1978 (2021)

Takhle má vypadat poctivý slasher! Místo bezduchého gore pořádná porce napětí a lekaček. Tenhle díl Fear Street jednoznačně vzdává poctu Pátku třináctého. Jenže on je navíc dokonce lepší, a to o parník. Za mě nejzábavnější slasher od prvního Vřískotu a jestli nepodělají trojku, zaslouží si to být stejně kultovní série.

Ulice strachu – 1. část: 1994 (2021)

Zábavná pocta devadesátkovým hororům v čele s mým milovaným Vřískotem. A k tomu navíc pořádná porce skvěle vybrané dobové muziky. Líbilo se mi i to, jak se snažili držet dobových detailů, i když občas jim to stejně ujelo. V té době ještě Amerika fakt běžně neměla ve školách detektory kovu. A na internetových chatech se rozhodně nepoužíval font Calibri, který je tu s námi od roku 2007 :-P

Black Widow (2021)

Jedna z nejzábavnějších marvelovek vůbec, která ale měla přijít už dávno a dostat několik pokračování. Na druhou stranu lepší pozdě, než nikdy. Jen škoda, že další Scarlet Johanson už se v MCU nedočkáme, bude sakra chybět.

Ubal a zmiz (2021)

Dějově přeplácané, nudné a s přepálenou stopáží. Jediné, co v tomhle filmu funguje je duo policajtů v čele s Hofmannem. Jinak se u toho člověk moc nezasměje a v podstatě všechny postavy mu můžou být až do konce ukradené, jak ploché a nevýrazné jsou. Českému filmu se zase pěkných pár let raději vyhnu obloukem.

Nejúžasnější ubytování světa (2021) (pořad)

Kdyby si odpustili ty luxusní umělé dovolené plné prefabrikovaných zážitků, bylo by to klidně na plný počet. Takhle si to víc jak tři nezaslouží.