International (2009)

Bankéři, korupce, obchod se zbraněmi, politika, agenti. To všechno v tomto thrilleru najdete. Nehledejte tady ale nějaký hlubší smysl či větší dávku napětí. Jde totiž o průměrný politický film, který ještě trochu zachraňuje Clive Owen. Naopak Naomi Wattsová je vyloženě nevýrazná a kromě půvabu nepředvádí téměř nic. Velká škoda - zajímavý námět to je, ale přišlo mi to nějak nedodělané. Za pozornost ale určitě stojí přestřelka v muzeu, což je přesně parketa pro Owena.

Interstellar (2014)

Po technické stránce jde o celkem povedený kousek, obsahově je to však hodně zvláštní počin. Výsledek mě každopádně nějak nenadchnul a velkou část filmu jsem se vlastně nudil. Samotný závěr na mě působil víc než divně a pokud jsem to nepochopil nějak do hloubky, tak bych to přičítal nesmyslně dlouhé stopáži. Nolan na mně nemůže chtít, abych se dvě a třičtvrtě hodiny intezivně soustředil.

Interview (2014)

Myšlenka určitě nebyla špatná a mohl to být film k popukání. Bohužel mně ale styl humoru vůbec nesednul a nijak zvlášť jsem se tedy nepobavil. Potenciál tu byl obrovský, zůstal ale prakticky nevyužitý. Američané si chtěli z Kima a jeho režimu udělat bžundu, místo toho spíš zesměšnili sami sebe. Nevím, jestli tohle velký Kim viděl, tak se divím, že osobně nezmáčknul ono pověstné červené tlačítko. Za pár lepších scén dávám 30%.

Invictus: Neporažený (2009)

Zpočátku něco z politiky, potom už jen sport. Po dlouhých letech v kriminále si chce propuštěný Nelson Mandela (Morgan Freeman) získat přízeň národa, tak proč na to nejít přes národní rugbyový tým. Nemůžu si pomoct, tohle se tentokrát Eastwoodovi tolik nepovedlo. Jihoafrický nároďák a jeho tažení šampionátem mi byl totiž tak nějak lhostejný. O tomto filmu jsem měl určitě lepší představy, ty ovšem zůstaly nenaplněny. Hlavně z úcty k Freemanovi za tři.

Irina Palm (2006)

Příběh zoufalé babičky, která musí stůj co stůj finančně pomoci malému vnoučkouvi, kterému život zachrání jen náročná operace. Snaživý výkon Marianne Faithfull v hlavní roli je ale jediným plusem. Celkově mi však film nic moc převratného nesdělil a znovu bych jej vidět nemusel.

Iron Man (2008)

Docela mě to zklamalo. Přišlo mi to jako kombinace Supermana, Transformers a trochu Golema. Akční scény a s tím související triky jsou zpracovány výborně, ale děj mi přijde zbytečně zdlouhavý. Robert Downey Jr. a Gwyneth Paltrow jsou však výborní a svým šarmem zachraňují celkový dojem. Po masivní reklamní kampani jsem ale čekal určitě více.

Iron Man 2 (2010)

O něco málo horší než jednička, přesto dávám hodnocení stejné. Efektní je scéna na závodech v Monacu a potom je zajímavá až akcí nabitá poslední půlhodinka. Příznivci Samuela L. Jacksona asi budou zklamaní, protože se na scéně poprvé objeví až přibližně po hodině a potom na chvilku těsně před koncem. Zato Scarlett Johansson v tmavších vlasech a s bojovou technikou (hlavně scéna na chodbě) vypadá fakt sexy.

Já a moje příšera (2007)

Povedený rodinný film o přátelství chlapce a příšery z jezera Loch Ness. I když příšera je v tomto případě příliš silné slovo. Ona je totiž dost roztomilá již od okamžiku, kdy jí chlapec objeví. Jenže ona také dost rychle roste. Vizuální zpracování je na solidní úrovni a ani herecké výkony nejsou špatné. A při scéně s nataženou železnou sítí mi okamžitě naskočila v hlavě velmi podobná scéna ze Zachraňte Willyho. Pro dospělé 60%, pro děti 80%.

Jack a obři (2013)

Celkem povedená fantasy pohádka, kde jsou největším tahákem samotní obři. Krásy sice moc nepobrali a mírumilovní také zrovna nejsou, ale na filmu jsou tím nejzajímavějším. Triky jsou docela zdařilé, avšak na dnešní dobu nejsou nijak ohromující. Nějak mi neseděl výběr hlavních hereckých představitelů. Kdyby měl tento film zajímavější obsazení, mohlo to být možná o třídu lepší. Na kdyby se ale nehraje a tak této pohádce uděluji 60%.

Jack Reacher: Nevracej se (2016)

První díl mě bavil rozhodně víc. Tady mi chyběl lepší scénář a celkově to vůbec mohlo dopadnout lépe. Takže průměr a uděluji ***