Gran Torino (2008)

Stárnoucí Clint Eastwood se rozhodl vypořádat se svým životem. Nejen jako morous a drsňák Walt Kowalski v tomto zdařilém filmu, ale asi i v osobním životě. V poslední době totiž jako kdyby na nás diváky chrlil všechno to, co do této doby nestihnul. A prakticky všechno si zaslouží uznání. Pokud jsem dal jeho předchozím filmům Výměna a naprosto skvělému Million Dollar Baby maximální hodnocení, u Gran Torina jednu hvězdičku uberu. Sice nerad, ale jen proto, že mě to nepřišlo až tak strhující jako jeho předchozí snímky. To ovšem neznamená, že byste si tento film měli nechat ujít. Naopak - vřele jej doporučuji.

Flynn Carsen: Honba za Kopím osudu (2004) (TV film)

Pokud byl záměr natočit úsměvnou parodii na Indiana Jonese kříženého s Tomb Raiderem, což předpokládám, potom musím dát lepší tři bodíky. V opačném případě bych dal o hvězdičku míň. Flynn Carsen je postava sympatická, dobrodružství a přiměřená dávka humoru tu je také a o to přece šlo. Není třeba v tom hledat nic jiného.

Smrtící žár (2002)

Nezáživné, nudné a jelikož tu nemalou roli hraje kůň, napadá mě ještě jeden přívlastek - konina. A proč se to vlastně jmenuje "Smrtící žár", to už vůbec nechápu.

30 a půl metru (2008)

Nepříliš povedený horor s naštvaným duchem. I když je to "fešák", mě nějak husí kůže nenaskočila. Famke Janssen je celkem dobrá, ale ani ona a ani její ruka v drtičce mě nedonutí dát víc jak dvě hvězdičky. A přitom potenciál scénář měl. Škoda.

Ztroskotaná láska (2005)

Až taková hrůza to zase není. Vždyť námět tak špatný není a je nutné si také uvědomit, že je to film především pro pubertální holky, které mají nepochybně každá svůj vysněný idol. A co by neudělaly, aby se s ním mohly setkat... Amanda Bynes zahrála přesně to co se od ní chtělo - naivní náctiletou.

Živý terč (1993)

Tenhle typ akčních filmů byl v módě v 80.-90. letech. Dnes se na to dívám přece jen jinak. Akční scény jsou sice stále efektní, ale zároveň jsou často hloupé, až úsměvné. Jean-Claude by s tím skákáním a létáním vzduchem musel uspět snad i na olympiádě. Ve své kategorii je to takový lepší průměr.

Tohle je Sparta! (2008)

Parodie mi vůbec nevadí. Když se vkusně natočí tak se většinou i pobavím, ale tady jakýkoliv vkus absolutně chybí. Je to jenom nepovedená recyklace z příliš velikého množství jiných filmů (300 - Bitva u Thermopyl, Shrek, Ghost Rider, Rocky, Transformers, Spiderman atd.). Za těch 80 minut jsem se zasmál tak dvakrát, což je u komedie zatraceně málo.

Mary a Max (2009)

Myslete si co chcete, já dávám plný počet a nestydím se za to. Je to totiž velmi chytrý, velmi legrační a v podstatě i dojemný film. A ten nádherný styl postaviček a způsob vyprávění ... Zpočátku se může zdát, že je to film pro děti, ale nenechte se mýlit. Dětem to naopak nejspíš nic moc neřekne, ovšem pro dospělé to je opravdu zážitek. Výborný je i dabing. Také vás v souvislosti s ním napadlo jak by to asi vyprávěl Jan Werich ? Mě se totiž po kratičké chvilce vybavilo Fimfárum.

Erik Viking (1989)

Na odreagování dobré, čekal jsem to snad i horší. Některé scény mě opravdu pobavily (zasedací pořádek na lodi, potopa města), ale uznávám, že styl humoru nemusí sednout každému.

Skrytá identita (2006)

Velmi dobrý thriller nabitý hvězdnými tvářemi. A nutno dodat, že mě ani jeden z aktérů nezklamal. Nicholson, jako poněkud výstřední sok policie, prostě nemá chybu. Martin Scorsese přivádí diváky do světa organizovaného zločinu, do světa založeného na důvěře (nebo nedůvěře) a korupce. Pokud se rozhodnete na tento film podívat, vřele doporučuji ihned ze začátku pečlivě sledovat veškeré dění, jinak se brzo v ději a v souvislostech postav ztratíte. Vydržíte-li do konce, nebudete litovat. Vytknul bych snad jen přílišnou rozvleklost a nesmyslně přetaženou stopáž.