Arábie 3D (2011)

Arábie je pro nás Evropany exotické území. Tím spíš bych čekal zajímavější pohled na tuto oblast a samotné zpracování by mohlo být rozhodně poutavější. Nic moc zásadního jsem se nedozvěděl, což bych u dokumentu očekával. A 3D ? V tomto případě žádná sláva. Přibližně polovina záběrů mi přišla tak nějak bez prostorového efektu, některé 3D záběry jsou ale nádherné, např. ty pod vodou.

Duch nad zlato (2013) (TV film)

Další z průměrných pohádek. Příběh sice ničím extra nevyniká, ale celé to nad vodou drží hlavně herectví Viktora Preisse. Zato Jan Hrušínský (pan král) vyloženě působí jako dementní a nesvéprávná figurka, v podstatě ani Jiřina Bohdalová nepředvedla nic výjimečného. Nebo snad oba zmiňovaní neměli co hrát ? Dávám tři hvězdičky, protože tahle pohádka nad zlato není a jsou nepochybně i horší počiny.

Tři bratři (2014)

Tři bratři jsou pro mě zklamáním. Nechápu, proč spojovat tři osvědčené pohádky do jednoho celku. Růženku, Karkulku a dvanáct měsíčků lepit k sobě dohromady ? To by snad neudělali ani děti v mateřské školce ! Každá z těchto pohádek je jedinečná a smysl mají pouze samostatně. Svěrák+Svěrák mě tentokrát nemile překvapili, hlavně část s Karkulkou je vyloženě trapná. Dvě hvězdičky dávám alespoň za těch 12 promrzlých chlapíků, kteří mění počasí podle přání Marušky. Tahle část se mi jako jediná celkem líbila.

Ledové království (2013)

Milá pohádka, která by se mohla klidně vysílat během vánočních svátků. Určitě by potěšila spoustu diváků, hlavně menší děvčata. Pro ty by bylo hodnocení asi o jednu hvězdičku vyšší, pro mě je to za tři. Sympatickou postavičkou je rozhodně sněhulák Olaf, který se stará o humor a komické situace. Celkově pěkné a příjemné ledové pokoukání.

Hercules (2014)

Nečekal jsem žádný zázrak, však také tento Hercules nic extra není. Docela se mi líbila výprava, prostředí a kostýmy. Povedené jsou hlavně souboje armád, to je vlastně na tomto filmu to nejzajímavější a nejpovedenější. A že Američané pojali příběh legendárního hrdiny po svém ? Nezbývá, než si na to prostě zvyknout. Já dávám 60%.

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Postradatelní 3 postrádají hlavně nápaditý příběh. Akce je tu rozhodně dost a dost, hlavně závěrečný boj v ruinách města netrpí nedostatkem pohybu. Přestřelky a souboje jsou sice hodně efektní, ale tohle už opravdu hraničí s pohádkou. Na jedno zhlédnutí to ještě ujde, nesmí se ale moc používat mozek. Zařadil bych to ještě mezi průměr a to díky těm všem hereckým hvězdám v jednom filmu. A Mel Gibson v záporné roli se také nevidí moc často.

Dovolená za trest (2014)

Sandler překvapil, jenže nemile. Tenhle film je úplně bez nápadu a prakticky bez vtipu. Takový typ humoru mi prostě nesedí a komedie, při které se jen občas pousměju, pro mě jednoduše není komedií. Nebo to snad měla být romantika ? V tom případě se nepovedlo ani to. Pro mě docela nuda.

Zloba - Královna černé magie (2014)

Šípková Růženka dostala fantasy kabátek a vznikla tahle modernější verze známé pohádky. Hezky se na to kouká, Angelina je pro svojí roli ideální, vizuální dojem, triky a efekty jsou parádní, jenže to je v případě tohoto filmu prostě málo. Nejsem příznivcem digitálních předělávek, ale na druhou stranu oceňuji snahu přijít s novější verzí. Bohužel, dějově mě to nějak nedokázalo nadstandardně zaujmout. Proto dávám 60%.

Rio 2 (2014)

Grafika a animace jsou na stejně vysoké úrovni jako v prvním dílu, tady bych žádnou vadu nehledal. Dějově je to však už slabší. Příběh by mohl být jistě zajímavější a vtipu bych uvítal také větší porci. Hezky se na všechny ty papoušky dívá, je to všechno krásně barevné, ale že tempo kácení brazilských pralesů by se mělo výrazně omezit, to ví snad každý. Jako hlavní motiv je to pro film trochu málo.

Památkáři (2014)

Zajímavý námět, kvalitní herecké obsazení, pěkně zobrazená doba, ve které se děj odehrává. Clooney to určitě myslel dobře a chtěl o záchraně uměleckých děl natočit poutavý film. Někde se ale stala chyba a výsledek je rozpačitý. Snímku hlavně chybí nějaké větší napětí a něco, co by diváky skutečně upoutalo. Pro mě průměrná záležitost, pro znalce historie a umění to snad smysl má.