• Rodinný

Strážce legendy (2007) odpad!

Něco tak strašného jsem už dlouho neviděl. Doslova uhozený námět, ale hlavně otřesně zpracovaný. Příšerně nasvícené mnohé scény a otřesná práce kameramana doslova znechucovaly sledování filmu. Myslím, že by se pan Radek Císař měl věnovat něčemu, v čem bude mít větší úspěch. Škoda nadaného herce Filipa Tomsy pro takový film.

Dědeček je lepší než pes (1990) (TV film)

I podle mě, je děj filmu hodně primitivní, ale pěkně ho vyvažuje přirozený herecký výkon Jana Kalouse, coby Jirky Nováka.

Táto, sežeň štěně! (1964)

Je mi to moc líto, ale i po několika zhlédnutích nedokážu tento milý film hodnotit více hvězdičkami. Vošmikovy filmy mám rád a Miroslava Horníčka také. Nemůžu se však zbavit dojmu, že mu role tatínka tří dětí nějak nesedla. Nedokázal v ní rozvinout své komediální umění a popravdě řečeno mu to tato role ani neumožňovala. V tomto filmu zářil jen malý Milan. Děj se v podstatě vleče a nepřináší žádný propracovaný obsah ani promyšlené dialogy. Škoda přeškoda!

Válka barev (1995) odpad!

Ve filmu je mnoho míst, ve kterých se dlouhou dobu nic neděje, a ty dělají ten film prakticky nesledovatelným.

Kamenné srdce (2016)

Rozhodně zajímavý film. Jen kameraman by zasloužil těch pověstných pětadvacet, protože ve filmu je nespočet záběrů natáčených v takové tmě, že divák má co dělat, aby alespoň z děje pochopil, kde se děj odehrává a kdo asi je zrovna v záběru. Když si tak pročítám komentáře ostatních, tak jsem rád, že nejsem jediný, komu právě tyto záběry vadí.

Zpívání v dešti (1952)

Tento skvělý film jsem viděl už mnohokrát a jistě ho velmi rád mnohokrát ještě zhlédnu. Děj je sice celkem prostý, což ale plně vynahradí pěkné písničky. Kdo nečeká od filmu zázraky, ale postačí mu věčně zelené písničky, bude také spokojen.

Kam s ním? (1955)

Historicky cenný snímek. Děj krátkého fejetonu je zpracován autory filmu do nesmyslně dlouhé stopáže. Film působí místy velice nudně.

Snowboarďáci (2004) odpad!

Nepochopil jsem záměr autorů tohoto průměrného českého filmu, dát do něj anglicky zpívanou písničku „On My Head“. Že by si mysleli, že tím filmu zajistí světovost? No, zázrak se nekonal.

Včerejší děti (2000) (TV film) odpad!

Nemůžu si pomoct, ale v mých očích je tento film skutečně „odpad!“ Zdlouhavý děj o psychicky podivné ženě.