Equalizer (2014)

Bože toto bola strašná blbosť. Denzel hrá postavu výživového poradcu, kondičného trénera, motivátora s bullshitovaním level Coelho a bezchybného dobráka, čo občas vyvraždí pár ľudí. Občas aj celú mafiu. Len s vlastnými rukami, prípadne náradím z Hardware store-u, v ktorom pracuje, lebo lepšiu prácu si nájsť nevie. Celé zle.

...a spravedlnost pro všechny (1979)

"My client, the Honorable Henry T. Fleming, should go right to fuckin' jail! The son of a bitch is guilty! This man is guilty! That man, there, that man is a slime! He is a slime! If he's allowed to go free, then something really wrong is goin' on here!" Al Fuckin' Pacino at his finest! Neskutočný herecký koncert tohto hereckého génia. Inak ide tiež o skvelý film, výborne napísaný a ani na chvíľu nenudí. Treba vidieť.

Čas probuzení (1990)

"The human spirit is more powerful than any drug - and that is what needs to be nourished: with work, play, friendship, family. These are the things that matter. This is what we'd forgotten - the simplest things" Veľmi jednoduchý a veľmi krásny film. Podporený absolútnym hereckým koncertom. Postava Dr. Sayera bola ako stvorená pre Robina Williamsa. Chýbala má však trochu väčšia gradácia v tých najsilnejších momentoch.

Nejtemnější hodina (2017)

"You can not reason with a Tiger when your head is in its mouth." Ako dosť nuda. Remeselne je ten film bezchybný, ale emočne nefunguje. Neviem sám či je to skôr nezvládnutým rozprávaním, alebo skôr slabým námetom. Kažodpádne Gary Oldman predvázda fantastický výkon.

Velká hra (2017)

"You understand that no one gives a shit about your good name. I do! Why? Because... Why? Because it’s... Tell me why. Because it's all I have left! Because it's my name! And I’ll never have another." Sorkin poprvýkrát režíruje a nie je to vôbec zlé. Skôr ma prekvapuje, že do 140 minút plných dialógov a monológov stihol vtesnať len dva naozaj silné dialógy a aj tie zmestil do záverečných 20 minút. Do celého filmu však zmestil aj skvelé herecké výkony od všetkých hlavných protagonistov na čele s fantastickou Jessicou Chastain. Aj vďaka tomu sa do stopáže nevošla ani štipka nudy a výsledok je výborný. Jediné, čo ma naozaj škrelo je pre mňa až prílišná glorifikácia hlavnej postavy.

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Celé zle. Film na slabšie 3*, ale pre kurvenie obľúbenej ságy dávam 2*. Rozťahať film na 150 minút a poriadne nerozpísať žiadnu postavu, to je fakt umenie. Tiež to neustákle kĺzanie po povrchu, totálna absencia aspoň náznaku snahy o druhý plán, o hĺbku, o posolstvo, alebo aspoň myšlienku. O čom vlastne táto sračka bola? Vie to vôbec niekto? Do toho herecké výkony na úrovni Búrlivého vína, pri ktorých aj Hayden Christensen vyzerá ako schopný herec. A celé to ešte tvorcovia rezli vykrádačkami Snyderovej vizuálnej samoúčelnosti. No proste katastrofa. Walt Disney práve brutálne znásilnil Dartha Vadera.

Vábení výšek (2017)

Videné ako celovečerák v Kine SNP. Vábenie výšok je viac dokumentom o Ivanovi Gálfym ako o našich horolezcoch v Himalájach. Ale to nemyslím, ako výčitku, skôr ako konštatovanie. V každom prípade je to aj krásny dokument o fascinujúcich výkonoch horolezcov (nielen) v najvyšších horách sveta. Výpovede jednotlivých aktérov sú dychberúce a tých 100 minút ubehne ani neviete ako.

Dunkerk (2017)

"How hard is it to find a dead Englishman on Dunkirk beach, for God's sake?" Ani dva týždne po projekcií vlastne neviem, čo si mám o tom myslieť. Nolan je môj najobľúbenejší režisér, no natíska sa mi povedať, že toto je jeho najslabší film. Rozumiem voľbe kolektívneho hrdinu, aj ju považujem za veľmi vhodnú, aj hudba je super, natočené to je krásne, no chýba mi tu naliehavosť vojny. Jednoducho sa na mňa v kine tá atmosféra nepreniesla.

Čára (2017)

Najväčším problémom Čiary je, že v jednej scéne mám pocit, že pozerám Kusturicovu Čiernu mačku a hneď z nej striháme do druhej, kde vidím Coppolovho Krstného otca. Tento kontrat spolu nefunguje, vyrušuje a robí snímok nekonzistentným. Problematické je aj vykreslenie niektorých postáv, či skôr ich motivácií. To všetko je však zabalené zaujímavého prostredia, so skvelou kamerou a dejom, ktorý nenudí. Čiara je dobrý film, povedal by som, že až prekvapivo dobrý, len mrzí, že mohol byť ešte lepší.

Případ Sloane (2016)

"You crossed the line when you stopped treating people with respect. You're smart enough to know that. You just don't care." O čom tento film vlastne bol? Strašne ukecané, strašne pózerské a opozerané. Všetky tieto nečakané "zvraty" sme tu už mali, postavy už stereotypnejšie byť napísané ani nemohli a tak na konci dňa tu máme nudný "príbeh", rozprávaný postavami, ktorým nikto neverí. Slabota.