Vyznání Anny Elliotové (2007) (TV film)

stále jsem si říkala, že je to o něco horší než adaptace z 90. let.... ale na druhou stranu jsem věřila, že to ještě vytáhnou. Ale ten konec to dokonale potopil... běhání Bathem? WTF?! To přece není ta umírněná Anna, kterou známe z knihy.

Emma (1996)

já nějak nevím... jak mám knížku ráda, tak se mi tu hodně věcí nelíbilo... ale pan Knightley? úžasný:-))

Northangerské opatství (2007) (TV film)

zdařilá adaptace:) Catherine se jim povedla, přesně tak jsem si ji při čtení představovala

Mansfieldské sídlo (1999)

bylo tam hodně věcí, které se mi na tomhle zpracování nelíbily (předčítání dopisů do kamery atp.)... ale i tak to bylo povedené;)

Slečna Emma (2009) (seriál)

Ať jste četli předlohu, nebo ne, určitě se vám tato adaptace bude líbit. Všechny postavy mě uchvátily a myslím, že z Jonny Lee Millera bude můj oblíbený Kingsley. Navíc bych řekla, že ústřední dvojice byla perfektní a skvěle si padli, to jiskření tam fakt bylo. Samozřejmě, že to má své chybičky - Romola je na Emmu příliš emotivní (už z knížky si ji představuji jako dívku, která se umí udržet) a některé scény nejsou zrovna dobové, ale to minisérii neubírá na kráse (prostě těch pět dát musím, i když bych řekla, že nejsou stoprocentí... to možná po druhém zhlédnutí). Zkrátka a dobře pokud máte příběhy Jane Austenové rádi alespoň z pětiny jako já, tak se vám to určitě bude líbit. Tak a teď by bbc mohla natočit třeba minisérii Mansfieldského panství (a tím myslím znovu:-)))

Dr. House (2004) (seriál)

stává se z toho můj oblíbený seriál, i když jsem prvních šest sérií musela překousnout v češtině:))

Zatím spolu, zatím živi (2010)

vý-bor-né!:)) prostě parádní ptákovina na pozdní (nejen) zimní večer:-) perfektně jsem se bavila

Lovci pokladů: Kniha tajemství (2007)

inu o dost slabší než první díl, který se dal v pohodě sledovat a byla to i nenáročná zábava...:) i tak je to ale zhlédnutelné

Dopisy pro Julii (2010)

V rámci žánru je to povedená oddychovka. Mezi ústřední dvojkou to příjemně jiskří, Amanda Seyfried je jako vždy roztomilá, výčet nejrůznějších Lorenzů je vtipný... a ta Itálie! no, co víc si přát?:-) (a nesmějte se, když to začne být romantika se vším všudy:D přivřete oči a užijte si to;-))

Lovci pokladů (2004)

Jako nechci být rýpal, ale je to prostě dobrodružná věc, která evidentně nemá v plánu hrát si na 'tak to fakt bylo'. Tudíž je to slušná zábava na únavný večer uprostřed zkouškového. Kdo od toho čekal nějaké historické objevy, tak by si měl spíš pustit nějaké dokumentární filmy a na takovéhle blockbustery se rovnou vykašlat:) Cíl pobavit bez zapínání mozku to prostě splnilo:)