• Western

Šišouni v New Yorku (1993)

Jednoduchý príbeh rodinky mimozemšťanov, ktorý vo vás nezanechá hlbokú stopu. Od komédie by ste čakali, že sa pri nej aj zasmejete. Ja som sa pri nej len trikrát pousmial, čo je dosť málo.

Manuela (1991) (seriál) odpad!

Na rozdiel od ďalších recenzentov môžem plnohodnotne ohodnotiť toto „dielo“, lebo som videl prvých 100 častí (myslím, že celkovo ich bolo vyše 200). Tento seriál zostane pre mňa navždy nezabudnuteľný, lebo len jemu vďačím za to, že teraz už viem čo je to kvalita a čo brak. Keď som ho sledoval, bol som ešte v podstate decko, no po stej časti ako by ma osvietilo. Bol som tak naplnený týmto hnusom, že som si povedal „dosť!“. Škoda, že takto neosvieti viacerých, ktoré tieto braky sledujú. Aj keď tomu seriálu vďačím za veľa, na * to nestačilo.

Vítejte v Rosewood (1997)

Skvelý film so stále aktuálnou témou rasizmu, ktorý sa skutočne stal. Celá skupina nepríčetných belochov na čele s Bruceom McGillom je odporná a celý film im želáte aby skončili rovnako ako ich nevinné obete. Ving Rhames a Jon Voight sú skvelí ako vždy.

Přepadení v Pacifiku (1992)

Jeden z najlepších Seagalových filmov, čo znamená, že ide o priemerný akčný film s niekoľkými výbuchmi, pár kopancami a trochou streľby, na ktorom je asi najzaujímavejší výkon Tommyho Lee Jonesa a Erika Eleniak hore bez.

Forrest Gump (1994)

Rok 1994 bol určite najlepší filmový rok a preto by som v hodnotení tohto roka dal Forresta až na tretie miesto, no v hodnotení filmov všetkých čias by u mňa neskončil oveľa horšie. Jedinečný výkon Toma Hanksa tvorí spolu s ďalšími atribútmi nazebudnuteľný filmový zážitok.

Clifford (1994)

Neuveriteľný Martin Short v neuveriteľnej úlohe protivného decka v tejto neuveriteľnej „komédii“. Celé je to neuveriteľný zlý sen. Čím skôr zabudnúť.

Mlčení jehňátek (1991)

Najlepší horor/thriller všetkých čias. Napínavý a drsný scenár, famózne herecké výkony Hopkinsa a Fosterovej a nezabudnuteľná scéna v tmavej pivnici.

Policejní akademie (1997) (seriál) odpad!

S policajnou akadémiou to šlo od časti k časti dole vodou a toto je dokonalé vyvrcholenie. Nič stupídnejšie, čo sa pokúša byť vtipné, som nevidel. Aj Michael Winslow, na ktorom som sa v prvých dvoch „akadémiách“ dobre bavil, je tu trochu vypasený a poriadne trápny. O ostatných indivíduách, ktoré tu vystupujú sa je škoda zmieňovať. Seriózna konkurencia telenovelám.

Západní křídlo (1999) (seriál)

Skvelý seriál zo zákulisia Bieleho domu. Výborné herecké výkony všetkých stálych postáv a v podaní Martina Sheena takmer dokonalý prezident. Martin Sheen do Bieleho domu!

Tygr a drak (2000)

Aj keď zo začiatku ma film až tak nezaujal, postupom času ma dostal. Hlavne svojou vizuálnou stránkou – úplný balet na filmovom plátne. Skvelé súboje, ktoré sa musia páčiť aj ľuďom, ktorí nemajú radi kung-fu filmy. Pretože to nie je kung-fu film, je to čínska rozprávka pre dospelých, na ktorú ten, kto ju raz videl už nikdy nezabudne. Najlepší film roka.