• Thriller

Charlie's Death Wish (2005) odpad!

Superlevnej brakovej akčňák, ve kterým má Lemmy jen párvteřinový cameo jako týpek ve strip klubu. Jinak v hlavní roli ne moc dobrá herečka, co vypadá jako tranďák a překvapivě slušně hrající Ron Jeremy, jako životem ošlehanej detektiv. Celý to vypadá jako kdyby to bylo točený v půlce 90. let, gore efekty jsou slušný a kamera mizerná. Celkově jen pro fanoušky opravdu špatnejch filmů.

Dark Moon Rising (2015) odpad!

Otřesnej hlavní hrdina s vizáží pedofilního zpěváka z Lostprophets versus partička vlkodlaků, co vypadají jako kdyby utekli z libovolný epizody Červenýho trpaslíka. K tomu na sebe nenavazující scény, špatná kamera a stupidní dialogy. Celkově naprosto katastrofálně špatnej film, na kterej je radost pohledět. Bavil jsem se královsky a režisér Justin Price je můj novej hrdina. Jinak žádná 124 minutová verze týhle haluze naštěstí nikde neexistuje. Došlo zřejmě k záměně se stenojmeným vlkodlačím hororem z roku 2009. 85 minut u týhle sračky bohatě stačilo.

Perfektní voják (2016)

Po dvou stašidelných kravinách (Checkmate, 24 hours), které jsem od Timmothyho Woodwarda junióra viděl, mě posledně překvapil průměrným, nicméně zábavným 4got10. WEAPONiZED je dle mého zatím jeho nejlepší film. Po režijní stránce je to sice čistá rutina a film vypadá jako prodloužená epizoda nějakého sci-fi seriálu z 90. let, jako byla třeba Zmije. Zvolený formát je sice 2,35:1, ale díky použitému digitálnímu videu vypadá často ploše a televizně. Nicméně je vidět, že se režisér snaží, aby film vypadal dražší, než je. A dokonce dojde i na robota z dvd coveru, což je u dnešních podvodných distribučních triků věc nevídaná. Navíc i když evidentě natočení v pár dnech, herci jako Rourke nebo zábavně přehrávající Sizemore jsou na plátně relativně dost. Rourkeho účast pobavila i náplastmi v obličeji, kdy je evidentně jasné, že přijal roli ještě než se mu zahojily jizvy po jeho další plastice. Trochu to připomíná účast Jana-Michaela Vincenta ve filmu Red Line, kde hrál z rozmláceným ksichtem, protože měl pád dní před tím nehodu v opilosti:) Hlavní roli má k mojí spokojenosti Johnny Messner, kterého považuju za totálně nedoceněného herce, co by mohl mít v akčním žánru skvělou kariéru. Proč ho někdo pořádně neobsadí, je mi záhadou. Jinak John Foo tu má jako kung-fu hacker jednu krátnou akční scénu. Nejhůř nakonec dopadnul scénář, nebo to co z něj zbylo. Prvních 50 minut jde v podstatě o detektivku, ve které hlavní hrdina, detektiv, pátrá po možném vládním spiknutí. Pak se odhalí, o co tu jde, což zpětně popře logiku některých věcí, film razantně změní směr a dojde na zmiňovaného robota z obalu dvd. Celkově jsem se slušně pobavil, ani moc ne na účet tvůrců, i když při trochu větším rozpočtu a lepším scénáři, mohlo všechno dopadnout mnohem líp.

Marné cesty holubů (1985) (TV film)

Překvapivě velkoryse pojatý TV film, doslova natřískaný českou hereckou elitou, který bohužel doplácí na neohrabanou režii a tragickou taneční choreografii. Díky tomu tu můžeme vidět nejvíc gay scénu českého filmu - tanec vojáků na ubykacích, která by se měla zapsat do učebnic, protože něco podobně ujetýho se hned tak nevidí. I když scéna vojáků, co tancujou jako zombie, taky ujde. Každopádně koukat se na to v pohodě dá, ale filmu by prospělo, kdyby byl o 45 minut delší a divák se mohl víc seznámit s postavami. Nepotěší ani hudební složka. Neustále se tu dokola opakuje několik písniček a po chvíli to začne jít trochu na nervy. Každopádně jsem tenhle film viděl před 30 lety jako dítě a jsem rád, že jsem si to mohl zopakovat. A to i přesto, že výsledek spíš než historickou válečnou fresku připomíná libovolný díl V Praze bejvávalo blaze.

V utajení (2008) (TV film)

Budu velkorysej a dám tři hvězdičky. Ve své podstatě to vlastně není úplně zlé, jen neoriginální a plné těch nejotřepanějších klišé. Natočené je to na TV pilot slušně a radši bych jako seriál sledoval tohle, než miliontou řadu Kriminálky MIami, kde všichni chodí v Ray Banech i spát. Na druhou stranu je třeba si říct, že tématicky spřízněnýmu Shieldu, nesahá tahle policejni historka ani po kotníky.

Wilsonov (2015)

Viděl jsem, pobavil se a vytkl bych toto. 1) Vtipů bylo plno, ale žádnej z nich vtipnej. Některý dokonce nedávaly smysl. 2) Výprava na mý poměry chudá. Tohle že stálo 50 milionů? Každej slušnej dobovej TV film pro ČT má podobnou výpravu a to nestojí 50 mega. Oprýskaný ulice a pár trhovců nejsou výprava. I když, abych byl fér, některý interiérový scény vypadaly draze. 3) Trikový dokreslovačky Bratislavy mizerný. 4) Přetažená stopáž a možná až příliš xenofobní fóry. Celkově jsem se slušně bavil, protože zbožňuju nepovedený filmy, ale za ty prachy, který to stálo, by člověk čekal mnohem lepší film. 30%

Deadpool (2016)

Každej, kdo na Eda Skreina v souvislosti s novým Kurýrem nadával, měl by se mu omluvit. Jako záporák je tady famózní. Což je mimochodem vtipnej paradox. Komiksová adaptace režírovaná nýmandem, kterýho nikdo nezná, má nadupanějšího záporáka, než 200 milionový Star Wars. Někdo by se měl seriózně zamyslet.

Relentless IV - Vykoupení (1994)

Ze všech čtyř dílů je tenhle nejhorší. A může za to hned několik věcí. 1) Režisér Oley Sassone není vyloženě špatný, ale místo razance, které měly předchozí díly, připomíná Relentless 4 takovou lepší rutinní detektivku pro ženské na Prima Cool. Což je ještě umocněno vztahem hlavního hrdiny a jeho dospívajícího syna. 2) Dietzova parťačka je neuvěřitelně užvaněná kráva, která mi strašně lezla na nervy, což ještě podporuje upištěný dabing Taťány Medvecké. 3) Hlavní záporák. Všechny díly téhle série se soustředily hlavně na postavy detektivů a zabijáci zůstávali jednorozměrnými figurkami. To, co je dělalo zajímavé byl až casting, který je vždy obsadil typově dobrým hercem, který jim dokázal vdechnout nějakou osobnost. Tady je vrah nevýrazný a není mu věnován až takový prostor, jaký by si zasloužil. Za pozornost stojí mladá Famke Janssenová, která se tu objeví v roli sexy psycholožky. Pak je tu ještě totálně zbytečná a jalová scéna, ve které hlavní hrdina upadne do klinické smrti a shledá se se svou mrtvou manželkou. Pod scénářem je stejně jako u druhého dílu podepsán Mark Sevi a asi i on sám věděl, že dvojka mu vyšla o moc líp. Na druhou stranu, nemůžu si pomoct, ale kdyby chtěli po těch 20 letech natočit pátý díl, vůbec bych se nebránil:)

Černá hvězda (1993)

O chlup horší, než předchozí díly, ale pořád velmi dobrý krimi thriller, na kterém je zajímavé, že ho napsal a režíroval stálý kameraman Williama Lustiga James Lemmo, který snímal i první díl Relentless. Forsythe ztvárnil svého vraha poměrně působivě a Rossi je mu důstojným protivníkem. Pokud na téhle trochu zapomenuté sérii shledávám něco osvěžujícího, pak je to práce s postavami. Detektiv Lea Rossiho by v podstatě neměl být ničím zajímavý, protože je to naprosto obyčejný a průměrný polda. Ale právě tím, jak je naprosto normální, působí mnohem realističtějším a plastičtějším dojmem, než plno jiných rádoby zajímavých postav. To, že je Relentless 3 na videofilm na nadprůměrné řemeslné úrovni, netřeba dodávat.

Přesný zásah (1992)

Ok, můžu k tomu filmu mít plno výhrad, Oskara to taky žádnýho nedostane (naštěstí), ale pokud si člověk uvědomí na co vlastně kouká, tedy na videofilm z počátku 90. let, musí tvůrce pochválit. I když není zápletka bůhvíjak nová, nijak to nevadí a režisér Schroeder není žádný ořezávátko, takže ví, jak natočit dobrý béčko. Film má po vizuální stránce áčkový look a kromě sympaťáka Rossiho se tu objeví i Ray Sharkey jako slizký agent FBI a Miles O'Keeffe jako nezastavitelný vrah s vojenským výcvikem. I příběh, i když neoriginální, je slušně napsaný jak v zápletce tak v dialozích a je vcelku škoda, že scenárista Mark Sevi pak skončil u psaní filmů jako Pterodaktyl.