• Thriller

Svědkem zločinu (2008)

Stokrát ohraný koncept, ve kterém se z lovců stává kořist. Plytký příběh, který by tak stěží vydal na jeden díl libovolného TV seriálu, je tady roztažen do délky 77 minut. Po celou dobu si režisérka vystačí se dvěma herci, Basingerovou a Haasem a oba hrají fakt dobře. To se musí nechat. Škoda jen, že zbytek filmu je tak nedomrlý a že Craig Sheffer, neměl víc prostoru.

Armáda jednoho (2009)

Totálně zmatený a levný blábol, na kterém je pozitivní snad jen herecké obsazení. Cuba Gooding Jr, J. K. Simmons nebo Clarence Williams III, jsou dobří a zkušení herci a takovou zhovadilost si skutečně nezaslouží. Celý film nedává v podstatě vůbec smysl a i divák, který dává pozor, po skončení netuší, co to jako sakra bylo. A hlavně o čem to bylo! Za herce, hvězdičku navíc.

Air Force 2 (2006)

Neškodná televizní výplň, která je dobrá tak na deštivé sobotní odpoledne. Herci ujdou, rozpočet nízký, triky mizerné a režie rutinní. Jediné, čím je tenhle film zajímavý, je snad to, že vznikl ve společnosti Regent, která se specializuje na filmy s gay a lesbickou tématikou. Což v praxi znamená, že agentka si ve filmu začne s tou mladou novinářkou. Český divák se to ovšem nikdy nedozví, protože má na dvd cenzurovanou verzi, kde z celého románku zbyla jedna chabá slovní narážka. Tož tak. 50 %

Odstřelovač (2007)

Jako baví mě, že u akčního filmu ze staré školy, se všichni diví, že má předvídatelný scénář. No jasně že má! A tvůrci to moc dobře vědí. Ano, ten film je přímočarý a nepřináší nic nového. Ale kdo by to po tvůrcích chtěl? Je to přeci dobře napsané, natočené i zahrané. Jen mě baví ti, kteří neustále kritizují, jak je to hloupé a plné klišé, aby tak ukázali, jak moc jsou chytří a všemu rozumí.

Prostřeno! (2010) (pořad)

Kdy už nás tvůrci přestanou mučit neustále opakovanou hudbou ze Scorseseho Taxikáře? Nic proti Prostřeno!, ale Bernard Herrmann se musí v hrobě obracet, kde všude tu jeho hudbu používají...

Mlha (2005)

Vizuálně pěkný, ale jinak zoufale sterilní remake pro náctileté blbky, který táhne dolů především nezáživná první hodina. Kouká se na to dobře, mozek se používat nemusí a za hodinu člověk ani neví, že to viděl. Tahle nová Mlha je především smutným obrázkem toho, kam spěje soudnost našich Hollywoodských soudruhů. Spěje do hajzlu a pánové by se měli raději rozmyslet, jestli "family friendly" horor, není protimluv. Soudě podle téhle neškodné Mlhy, je. A dost velkej.

Vanishing on 7th Street (2010)

Tenhle film dělal v podstatě skoro všechno dobře. Skoro.. Hudba, atmosféra, kamera, to všechno je na vysoké úrovni. Herci to taky nijak nekazí, jenže... Jenže divák u toho tak nějak nic necítí. Celý film jsem se dobře bavil, byl jsem zvědavý, jak to dopadne, ale že bych byl extra napnutý, to se říct nedá. Příliš nepomohlo ani to, že se postavy chovají občas nelogicky nebo ten černošskej spratek, co byl na ránu už od začátku. To je snad v nějaký scénáristický příručce, či co. Když nevíte, jak vyřešit složitou situaci v ději, připište otravnýho černýho spratka, co se chová jako debil. Originální to taky moc není, kdo viděl filmy jako Oni nebo Darkness Falls, ví, co může čekat. Jinak, nevýhoda filmů, které se odehrávají ve tmě je, že je tam vidět úplný hovno. Ani tenhle snímek, není vyjímkou.

Across the Line: The Exodus of Charlie Wright (2010)

Dvd má jednu výhodu. Mnoho filmů, které by v kině skomíraly, dostane díky němu druhou šanci. To je i příběh Exodu Charlieho Wrighta. Ač obal filmu odkazuje k drsnému akčnímu thrilleru, jedná se o drama, kde je akčních scén pomálu. A drama je to velmi dobré. Režisér Frazier, který má na svědomí i scénář k filmu Hranice, s R. Liottou a A. Garciou, tentokrát našel pro svůj snímek, ten správný vizuální tón. Po řemeslné stránce je vše na vysoké úrovni, ruční kamera i hudba fungují dobře a celý film, působí příjemně intimním dojmem. Totéž platí i o scénáři. Dialogy netahají za uši, příběh docela funguje, i když celkově působí trošku neúplně a 15 minut navíc, by mu prospělo. Jednoznačně bez připomínek, jsou ovšem herci. Quinn, Garcia i Van Peebles, se poctivě snaží a divák to musí ocenit. Dobře zahrané jsou i menší role, které jsou obsazeny hereckými veterány (Raymond J. Barry, Corbin Bernsen), kteří odvádí bezchybnou práci. Mnoho lidí tomu filmu dá určitě odpad. Budou čekat přestřelky, drogy a ženské nahoře bez. Toho se tady sice nedočkají, ale za vidění ten film rozhodně stojí.

Nutná oběť (2011)

Dvě pohasínající hvězdy, ve filmu za 7 milionů dolarů, natočeném v Kanadě, který režíroval chronický béčkař Damian Lee. Ten v půlce 90. let, zásoboval české půjčovny akčními béčky s Jeffem Wincottem. Co od toho čekat? Kupodivu, Sacrifice je slušné DTVéčko, které táhne nahoru především Cuba Gooding Jr. Ten má evidentně na víc, než se plácat v podobném druhu filmů. Dobří jsou i nevyužitý Slater a jako vždy zlý Kim Coates. Scénář je jedno velké klišé, což tentokrát příliš nevadí. Lee tlačí na pilu dostatečně, takže když se tvrdý polda, co přišel o rodinu, začne sbližovat s malou holkou, která je náhodou sirotek, jedno oko nezůstane suché. Kdo od podobného filmu čeká originalitu, je idiot a měl by se jít léčit. Lee navíc pro scény flashbacků, použil záběry ze svého předchozího filmu, King of Sorrow. Celkově nijak světoborný, ale kompetentní film, který neurazí. Nic víc a nic míň.

Masakr v kopcích (2009)

Neoriginální a notně utahaná x-tá verze Texaského Masakru. Mladého Romera je mi opravdu líto. Pokud pro svůj první film neumí příjít s něčím lepším, než je tohle, je to fakt zoufalec. Po řemeslné stránce ale je film obstojně udělaný, zvlášť na low budget, herci průměrní, scénář je blábol. 30 %