• Thriller

EP/Executive Protection (2016) odpad!

Ač vypadá plakát vcelku slibně, výsledek je to, co se dalo po shlédnutí traileru čekat. Amatérsky natočená céčková nuzota, kterou nezachrání ani krátká účast Sashi Mitchella. Nerad to říkám, protože jsem Grunera osobně potkal a je to milej chlapík, ale jako režisér stojí za starou bačkoru a měl by se držet herectví. Natáčet podobný podfinancovaný šmejdy totiž nikam nevede.

Highlander: Zúčtování (2000)

Dle mýho to není až taková tragédie. Film zcela evidentně utrpěl kráceníme ve střižně a moc to nevytrhnou ani levný digi triky v závěrečným zúčtování. To bylo fakt peklo. Jako největší chybu vidím to, že se tvůrci snažili do filmu implantovat věci a postavy z tv seriálu. Už v tom seriálu mě nebetyčně sralo, jak si vymejšlejí různý krávoviny, kterýma akorá devalvovali highlanderovskou mytologii a tenhle film v tom vesele pokračuje. Nicméně jako akční výplach to neurazí.

Captain America: Občanská válka (2016)

Další z filmů, který táhne dolů totální dějová přeplácanost. Ok, je fér říct, že si tvůrci poradili s množstvím postav o něco líp, než Batman vs. Superman, ale co z toho, když nové postavy stojí za houby. Je poměrně vtipné, že téma filmu je dospělé a bylo by velkým soustem i pro mnohem serióznější film a přitom jsou divákovi cpány infantilní postavy, které chce s chutí zabít. Především postava nového Spider-mana je naprostá tragédie.Takže kdyby ten film někdo zkrátil tak na 110 minut a vystříhal Spider-mana i Černého pantera, udělal by tomu filmu velkou službu.

The Horde (2016)

Hory mají oči meets Rambo. Zábavnej béčkovej horor, kterej se může pochlubit slušnou závěrečnou akcí a dobrým béčkovým obsazením. Ukázkově slizkej je hlavně Vernon Wells, jako jeden z kanibalů. Možná z toho šlo vytěžit o něco víc, ale gore to má chvílema solidní a i masky jsou správně hnusný. Jinak by to chtělo trochu pokrátit začátek a přidat delší závěrečnou akci. I když je fér říct, že i tak je finální řežba něco kolem půl hodiny. Pobavilo i cameo od Dona Dragona Wilsona. Celkově oceňuju, že se někdo pokusil natočit něco ve stylu 80. let a nespáchal další found footage krávovinu s roztřesenou kamerou.

Smrt čeká (2016)

Tak tu máme novej film s Dolphem, ale nikoliv Lundgrenem, ale Zigglerem (alias Nickem Nemethem), o kterým jsem nikdy neslyšel, protože na wrestling nečumím. No moje chyba, protože novej Dolph je jako zápasník mnohem lepší herec, než jiný týpci, co dělají herectví na full time. Každopádně, i když tohle béčko není nic světobornýho, dobře se na něj kouká. Stockwell je talentovanej režisér a o scénář se dokonce postaral Richard Wenk, co napsal Equalizer nebo novou verzi Sedmi statečných. I když je myslím jasný, že tohle pro něj byla jen taková bokovka, co sfouknul za víkend. Film je z produkce Wrestlingový Federace, taže tu uvidíme i další známou mlátičku Glenna 'Kanea' Jacobse, kterej sice hraje obstojně, ale žádný bitky tu překvapivě nepředvede. Suma sumárum, zábavná jednohubka u který mě potěšily neokoukaný ksichty. Netvrdím, že bude ze Zigglera novej The Rock, ale jako sympatickej béčkovej bijec má myslím kariéru víc než perspektivní.

Ochránce spravedlnosti (2016)

Solidní béčko se slušným obsazením, ve kterým Seagal jak je u něj poslední dobou obvyklý hraje druhý housle. Bodycount je naštěstí vysokej a i když Segal opět natočil svý scény v pár dnech, podařilo se ho do děje zakomponovat docela dobře. Jinak digitální krev je sice otravná, ale pořád je to lepší, než ty jalový statický přestřelky v imbecilním Rayově Sniperovi, kterej diváka unudil k smrti. Takže za mě tři hvězdičky. Bavil jsem se.

Kongo (1995)

Popravdě vůbec nechápu, co od toho filmu lidi čekají. Ano, je to trochu naivní a s největší pravděpodobností šla Crichtonova knížka adaptovat mnohem líp, ale na druhou stranu to má takovou tu bezstarostnou atmosféru starých dobrodružných filmů. Natočené je to svižně, má to dobré herce i solidní rozpočet. Jen škoda, že Bruce Campbella zabijí po pár minutách. Celkově příjemný oddychový film. 70%

Sniper: Special Ops (2016)

Rutinní, televizně plochý béčko, jehož největším hříchem je, že je nudný a bere se až moc vážně. A Seagal v tom skoro vůbec nehraje. Jinak bývalý vojáci jako Tim Abell nebo Dale Dye se při natáčení museli válet smíchy, protože taktika vojáků je v tomhle filmu naprosto diletantská a Rob Van Dam drží sapík jako prase kost.

Nebezpečný náklad (2016)

Svižně natočený komediální béčko se sympatickými herci a slušnou akcí. Willis je překvapivě solidní záporák, i když největší borec je suše vtipnej Daniel Bernhardt jako jeho chlápek na špinavou práci. Ten by si zasloužil vlastní spin-off. Celkově docela povedená akční komedie s rozumnou stopáží. A jen takovej podotek - všechny béčka jsou zbytečný. Jediný, co má cenu točit, jsou ukňouraný filmy z koncentráku, artový černobílý hodnoty, kde hlavní hrdina řeší smysl života a filmy o chodících stromech a létajících autech. Zbytek naházet na hranici, zapálit a pochcat. Kdo by se taky s takovým filmovým póvlem zahazoval, že, jo?:)

Under Cover (1987)

Zábavný mládežnický thriller z produkce Cannonu, který se v té době zřejmě pokoušel těžit z úspěchu 21 Jump Street. I když kdo ví, podle scénáře Scotta Fieldse už rok před tím natočil Albert Pyun školní thriller Dangerously Close, ve které si jednu z hlavních rolí zahrál John Stockwell, takže možná jde o shodu náhod. Každopádně film připomíná jednu takovou lepší a prodlouženou epizodu 21 Jump Street, ve které se mladý polda z protidrogového infiltruje na střední školu, aby odhalil vraha svého kamaráda. Stockwellovi bylo v té době něco kolem 25, ale režijně je film slušně odvedený a může se pochlubit solidním castingem, kterému vévodí dnes už bývalý herec David Neidorf, ze kterého se stal profi pokerový hráč a tehdy ještě mladičká Jennifer Jason Leighová.