• Thriller

Rok zbraní (1991)

Solidní politický thriller, který sice pochází z konce 80. let, kdy kariéra režiséra Frankenheimera zažívala propad, ale i přesto se tu najde několik skutečně napínavých momentů. Navíc, atmosféra Říma mimo sezónu příběhu sluší, Stoneová vypadá dobře a Andrew McCarthy se tu úspěšně snaží vymanit se z rolí hezounů v romantických komediích. Celkově velmi přijemný film se svižným tempem, který trochu kazí naivní a nevěrohodný konec. 70%

Oprávněné vraždy (2008)

Řemeslně poctivá detektivka, jejíž největší slabinou je průhledná pointa a ohraný příběh. Ale herci, včetně těch ve vedlejších rolích, hrají super a dialogy jsou svižné. Jinak fakt nechápu, proč všichni nadávají na Avneta a jeho režijní schopnosti. Pravděpodobně nedostane nikdy Oskara, ale řemesník je to poctivý. Možná by pro příště neškodilo, kdyby lidi projevili vlastní názor a neopisovali ta hodnocení od sebe navzájem. Není to film desetiletí, ale příjemné pokoukání to rozhodně bylo. 70%

Čepel smrti (2009) odpad!

Nejvíc mě tu vytočilo, jak je ten film v některých částech odfláknutý. Je opravdu takový problém, když vidím, že záběr na školu, před kterou se rojí děti je hnusně natočený, zajít sem za měsíc se stativem a natočit to znovu? To se v podstatě týká valné většiny různých záběrů (domy, ulice, park). Leda že by kamera byla z půjčovny a muselo se to stihnout do určitého data, protože pak ji má zamluvenou na natáčení Robert Rosenberg:) Totéž platí i švencích a nájezdech, které jsou trhané a ruší diváka. Škoda.

Azyl (2008)

Zábavný a řemeslně dobře odvedený horor, který táhne ke dnu milionkrát ohraný scénář. Všechny postavy jsou naprostí idioti a tak člověku nezbyde nic jiného, než fandit šíleně přehrávajícímu Marku Rolstonovi v roli vyšinutého doktora. Nakonec je na tomhle filmu nejděsivější hlavně naprostá absence scénáristické originality. Veškeré pochvaly si tedy zaslouží režisér Ellis, že z takové scénáristické sračky udělal obstojně působící film._____Jinak by nebylo vůbec od věci, kdyby ten kokot co překládá názvy filmů, občas ten film viděl. Název Azyl je opravdu doslovný překlad:)

Poslední naděje (1993) (TV film)

Slušné vězeňské drama, které zaujme civilními hereckými výkony a autentickými dialogy. Ačkoliv jde o televizní film, herci hrají první ligu a potěší i jindy opomíjený Clancy Brown v důležité roli roli šéfa dozorců. Jedinou vadou na kráse, je že to mohlo být o cca 15 minut kratší. Ale jinak solidní práce od všech zůčastněných, včetně Sutherlanda jako režiséra. 70%

Miami Blues (1990)

Zábavná a přijemně podivná komedie, která u nás bohužel není příliš známá. Kromě dobře hrající ústřední trojky Baldwin-Ward-Leighová, tu ještě důležitou roli hrají umělé zuby. Netradiční, ale rozhodně ne nudné.

Odstřelovač (2009)

Skvěle natočený film, jehož délka 80 minut ovšem nedává divákovi moc čas se rozkoukat, nebo se identifikovat s postavami. Celkově se mi postavy dvou mladých sniperů dost pletly, i když pak pomohlo, že postava toho kladného není skoro celý film k zahlédnutí. Jinak pod touhle 80ti minutovou zkratkou, kterou producenti sestříhali kvůli jednomu nezbednému herci, je pohřbený skutečně parádní, nejméně 120ti minutový příběh, který bohužel zůstal na podlaze střižny. Škoda. Doufejme, že někdo časem udělá director's cut .

Osobní spravedlnost (2007)

Temný nepříjemný film, který díky zvolenému tématu nenašel v USA distributora.

Thr3e (2006)

Slušný křesťanský thriller, který ovšem trochu kazí uklopýtaná pointa. Ale i tak slušná zábava.

Zvířecí instinkty (2008)

Zábavný film o vlkodlacích, který překvapí častým výskytem odvážných erotických scén. Jinak ke konci se tu opět ukáže klasická slabina mnoha filmů a to zbytečné využívání speciálních efektů, které tu ani být nemusí. Rešisér Arniokoski si tentokrát asi za svým filmem asi moc nestál , protože je tu schován pod pseudonymem Arnold Cassius. Že by zásah producentů?