Rande naslepo (2017)

Ta peripetijní část je možná až moc tlačená, ale jinak je to svěží a milý film, který večer rozhodně nezkazí. :)

Víno roku (2008)

Jednoduchý feel-good filmeček, který, když si pustíte v té správné náladě a s tou správnou lahvinkou, určitě nezklame. A pokud tu lahev nemáte, určitě se pro ni vydáte při něm nebo po něm. Pozitivita z Bottle Shock čiší, Chris Pine i Alan Rickman jsou přesně takoví, jací by být měli, a člověk dostane chuť přestěhovat se na vinici (zapomínaje, kolik zatracený práce musí být dělání vína).

Spider-Man: Homecoming (2017)

Vlastně jen další tradiční marvelovka - vtipná, dynamická a duchaprázdná. Se dvěma odklony od standardu - nový Spider-Man není kdovíjak kreativní v akčních scénách (což je nemalé mínus), ale na druhou stranu má vzase jednou více než slušného záporáka (což je hodně plus). Dokonce bych si to uměl představit naopak - jako film sledující spíše Vulturea.

Power Rangers: Strážci vesmíru (2017)

Dost velký příjemný překvapení. Je to odlehčený přiznaný béčko se skvělým výběrem muziky, mnohdy působivou kamerou a tou správnou geek atmosférou pro nás - ty, kteří tuhle látku žrali každé víkendové ráno. Ve chvíli, kdy konečně spustilo Go Go Power Rangers jsem se usmíval jak malej. :)

Wonder Woman (2017)

Tohle byla skutečná adaptace komiksu! Byť Wonder Woman trochu připomíná mix Thora a první Capa, je v ní přeci jen ještě větší feeling poctivého dobrodrůža a nostalgie. A navrh je pro mě Gal bezesporu atraktivnější. Nicméně je dobře, že i malé princezničky mohou chodit do kina a snít o tom, že jednou budou tou hrdinkou...

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Jako pořád je to zábava, to o tom žádná. Jen mi přišlo, že to kouzlo něčeho nového a svěžího, které bylo spojené s prvním filmem, je trochu vyprchané. Ani gagy, super-chibi-cute Baby Groot a hláškující Drax (a další sympatické postavy, je jich tam nakonec celá plejáda) to prostě nedokázali zachránit. Co mě ale štvalo totálně, byla ta (možná schválně přepálená) snaha o dramatičnost - hlavně když třetinu filmu tvoří rádoby dojemné monology několika postav o tom, ja těžký měli dětství nebo jinou část minulosti, to už jsem se začal nervózně ošívat. A že příběhově je to zase taková jednoduchá naivitka, to už je u Marvelu zvykem.

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

To bylo dobře vychutnaný. Sejmi krále a vypadni: Nová naděje vrací úder. Gangy (kromě anglickejch taky "ruské" a čínské), kopa nadsázky a zároveň jedna z nejryzejších epických fantasy od dob Beowulfa. Se skvělým soundtrackem a supersympatickým hereckým obsazením, Ritchiem, který si svou práci užíval do syta, a moc zábavným vyprávěním. Až je mi líto, že další díl neuvidíme.

Resident Evil: Poslední kapitola (2016)

Nedůstojný závěr, který nezachraňuje ani pár dobrých nápadů v závěru. Scénář musel PWSA napsat po lobotomii, stříhač si musel dát slušnej matroš, nebo prostě experimentoval a neřešil, jaké políčko kam lepí, tupost to má geniální.

Uteč (2017)

Hádej kdo přijde na večeři potkává Stepfordské paničky s atmosférou z RItuálu. Horor spíš k zamyšlení, fascinující svou ujetostí, než že by vyloženě strašil či lekal. Ale rozhodně stojí za podívání - a bezesporu patří mezi ty nejlepší s nálepkou hororu za pár posledních let.

Proč? 13x proto (2017) (seriál)

Ten, který stojí v koutě, Johnsonův studentský neo-noir Zmizení, adventurka Life is Strange, Pět starých známých Mitche Alboma... 13 Reasons Why jako by stále "něco připomíná", ale přitom se rozhodně nedá nařknout z opisování. A vůbec - v podstatě se dá pouze chválit. Za téma, o kterém povídá - a o kterém se povídá málo a mělo by více, a za scénář, který především v první polovině učebnicově dávkuje informace tak, aby diváka zaháčkoval a zarážel mu příběh hloubš a hloubš do chřtánu, až není možné se vymanit. Tohle se Netflixu podařilo.