Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

FIlm pro fanoušky, plný komiksových pomrknutí především k Death of Superman a The Dark Knight Returns. Není bez výhrady, některé scény jsou slabší... jiné ale naopak geniální. Affleck je úplně v pohodě, Irons je geniální, Eisenberg, až asi na dvě scény, kdy jeho přehrávání přejde až moc do extrému, skvělý. Film je navrch dobře napsaný. Takže u mě dobrý, leč obávám se, že obyčejný, konzumní divák, navyklý na lehké pohádky od Marvela, si asi nepošmákne. Těším se na prodlouženou verzi, která možná rozpustí moje výhrady ke dvěma momentům, podle mě příliš nešetrně střiženým...

Srdce v Atlantidě (2001)

Povedená adaptace Kinga, která od své předlohy ve správných momentech správně odstoupila.

Temný případ - Série 2 (2015) (série)

Super obsazení a v úvodu nájezd na hravé překonání první série. Betonová džungle je mi zkrátka bližší než ta přírodní, navíc ubylo přehnané mudrování. Jenomže v druhé polovině se začne série rapidně překombinovávat a v samotném závěru se postavy chovají jako bezmozci jen proto, aby je scénárista mohl dostat, kam potřebuje. Takže ve výsledku vlastně zklamání, i přestože je ten seriál náramně natočenej a má Leru Lynn a její nádherný songy.

Už je tady zas (2015)

Sice není tolik zábavný jako kniha - ale v tom, co chce film sdělit, a v tom, jak to sděluje, je Už je tady zas prakticky bez chybičky. Satirický, jízlivý a tvrdý. Používá působivé výrazové prostředky - pseudo-dokumentaristický styl a la Borat, popkulturní odkazy nebo film ve filmu, které svědčí i o tom, že si němečtí filmaři v současnosti hodně věří. I od nich bychom se mohli učit. "Nemůžete se mě zbavit."

Oscar 2016 (2016) (pořad)

Nic moc - a spíše nic. Opakování vtipu s bílým ročníkem bylo po chvíli až přespříliš otravné, Chris Rock na loňskou Ellen ani zdaleka neměl, předávání tak nějak bez šťávy - snad kromě Mimoňů a Toy Story. A potěšil sestřih nominantů za mix zvuku.

Purpurový vrch (2015)

Vizuálně nádherný. A Poe by měl radost..

Nikdy neprohrát (1978)

Taková americká verze Spencera a Hilla a navrch dost zábavná, s opičákem a docela poetickým koncem jako bonus.

Ve stínu (2012)

Jedna navíc za to, že je to jeden z mála koukatelných našich filmů.

Reportér (2012) odpad!

Vidím, co z toho být mohlo - a co z toho není. Vinou špatné režie, trapných hereckých výkonů a vymaštěného scénáře je z Paperboye jen neuvěřitelná srágora.