Hon (2012)

Tady je vidět jací doukážou být kamarádi. No vlastně tady je vcelku jasné jací jsou lidé celkově. Film, který je z rodin lovců, to se mi líbí jako kulisa. Ovšem nechápu kdo vlastně zabil toho psa, to by mě fakt zajímalo. Jinak vcelku hlavní postava Lucas je typem člověka, jaký by se jen těžko hledal. Kdo by nevolal ihned policii, když mi oknem někdo vhodí kámen a před prahem domu najdu uškrceného psa? Jinak herecký výkon Madse bravurní. Nu a jinak by mě ještě zajímalo kdo a proč po roce po událostech chce Lucase zastřelit? Nebo jen vystrašit? Každopádně si myslím, že tohle mělo být někde v 3/4 filmu, někdy po zabití psa. Závěrem hodnotím 95 % protože tak lidský, realistický a silný film by člověk těžko pohledal.

12 let v řetězech (2013)

Velice silný a elmotivní příběh, který sice není nikterak složitý. Ovšem z hlediska filmařiny je velice povedený. 10/10

Ranhojič (2013)

Tohle dílko jsem našel v žebříčku na csfd v sekci historických filmů. Podíval jsem se na obrázek a už jsem se pustil do sledování počinu. Zajímavé, po závěru filmu jsem si uvědomil, že tohle nemohly vyprodukovat USA. Německo mě vůbec neudivilo. Válčení v tomto filmu bylo velice málo, ale přesto vidím jakousi podobnost s Království nebeské. Asi je to prakticky stejným historickým obdobím. Každopádně tohle si však zasluhuje veškerou pozornost diváků majících rádo historii. Námět velice originální, a neotřelost hereckého obsazení tomu dává šmrnc. 100 x hurá

Zlodějka knih (2013)

Protože to jde od srdce a vše jsem sledoval bez přivření víček, musím hodnotit arcidobře. Protože ač tenhle film možná podle ostatních není bůhvíjaký, mě arcisilně chytil za srdce.

Valkýra (2008)

Docela škoda že jim ten atentát tenkrát nedopadl, no vlastně jak ve filmu tak v reálu. :) Na to, že na válečné filmy prakticky nekoukám, tak tohle je velice pěkný počin. Jde především o napětí a akci, které je tam poměrně dost. 90 %

Pan Nikdo (2009)

Žádná hluboká myšlenka mi z toho v hlavě nezůstane a že byc.h se bavil, to se také nedá říci. Námět dobrý, ale určitě by mr nobody mohl být zkrácen cca o 1 hodinu, pak by to bylo super. 60%

Aladin (1992)

Věčná a kouzelná, nestárnoucí klasika všech klasik. Krásná pohádka, myslím že pro všechny. Vzpomínám na počítačovou hru z let 90. se stejnojmenným názvem. Tu jsem tak rád hrávala. Teď jsem si náhodou našel čas na tento ,,animák", příjemná nostalgie

Hvězdný prach (2007)

Jakápak to ale krásná pohádka. Jo jo velice dětská, naivní, hudbou a krásou protkaná podívaná. No co více si přát. De Niro v roli bukvy kapitána, pecka. A přibývající duchové mrtvých bratří. Vše jak má být. Dávám 6 hvězdiček z 5.

Star Trek (2009)

Star trek má všechno co sci-fi má mít. Já si nestěžuju. Byla to úchvatná podívaná. Nemůžu hodnotit jinak, než plným počtem.

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Jsem v podstatě fanoušek sci-fi, ale ke starwars jsem se dostal až letos (2013). Nikdy mě nelákaly světelné meče a ,,síla". Jenže jednoho dne jsem si řekl, že se na to musím podívat - na všechno. A první epizoda je dle mě důstojný začátek celé úchvatné série.