Atlas mraků (2012)

Dost dlouhý film, ale který za to stojí. V prvních dvou třetinách filmu jsem se ztrácel, ale poslední část už jsem jakžtakž chápal. Velice emotivní a propracovaný film, který si u mě zaslouží to nejvyšší hodnocení. Především i kvůli filozofickému rozměru snímku. Každý jedinec je kapka v moři, ale právě ty kapky tvoří oceán. Velice kontrastní bylo i přeskakování z daleké budoucnosti do ranného novověku a mix těchto dob. Za mě 95%

Pot a krev (2013)

Toto je můj druhý komentář k tomuto filmu. Ten první jsem musel smazat, neboť nevyjadřoval vše, co si myslím. Po shlédnutí v kině mě ten snímek naplnil jen zábavou a trochu tím černým ubohým humorem. Jenže pak když jsem nad tím přemýšlel, je tento snímek velice smutný ač tak nevypadá. Je to snímek 3 tragikomických povrchních postav jakých znám i v reálném světě nemálo. Nemyslím tím jen anaboliky vzrostlé a tupé jedince, myslím tím i nagelované fitness boye a stejně tak i řvoucí narcistická hovada. Tím nemyslím nic proti fitness obecně. Sám chodím do fitka 2x - 3 x týdně. A baví mě to už 3. rok. Ale není to pro mě činnost na vrcholu žebříčku hodnot. Sám jsem byl naivní a myslel si, že ve fitku není 70 % činkoidních lidí. Jenže pak když potkáte ,,staženého králíka" a on vám řekne: ,,hele před tejdnem jsi zvedal stejnou váhu". Pomyslíte si něco o zadní části vašeho zpoceného těla a pokračujete. Když však za týden potkáte místního anabola a machra a on vám řekne něco ve smyslu: ,, jen 20 kg na dřep jo? ". Tak si pak začnete urovnávat svůj názor na velkou část návštěvníků posiloven. Vy nechcete mít totiž v mozku ze steroidů kostku. Nechcete být ani tupí a pomalí. A hlavně také si nechcete odrovnat všechny klouby těla. No a pak když zjistíte jaký životní úděl mají tito lidí. Jeden pracuje jako skladník a denně přerovnává basy piv z regálů, další brousí smirkovým papírem okna a třetí pracuje jako dělník u pásu. Pak zjistíte, že na tom něco je. Ono totiž třeba na vedoucí pozici nemůže být někdo se steroidovým mozkem.No a když nejsou nic v životě tak jsou ,,kingové" v posilovně.A tak tvrdím, že všeho s mírou. A proč jsem všechno tohle psal? protože o tom všem pain and gain je. Krásně to popisuje jak to chodí.

Nedotknutelní (2011)

Moc krásný dílo, který si zaslouží to nejvyšší hodnocení. Kombinace humoru, sociálního dramata a především černého humoru je fantastická. Opravdu dlouho jsem měl v hlavě tento snímek.

Hostitel (2013)

nejsem teen, nejsem ani pitomá mladá slečinka a jsem poměrně staromódní, ale tohle si 5 hvězdiček zaslouží už jen z pr*ele

Muž z oceli (2013)

Extra mega megalomanský super americký ,,trhák" by mohl být o hodinu kratší a tím o polovinu méně nudný, kdyby se vynechalo sáhodlouhých bitek mezi mimozemšťany.Takhle 50%

Hledání Země Nezemě (2004)

Kdo má srdce, duši a fantazii nemůže dát jinak než maximální hodnocení. Tohle je tak krásný film, že se nedá s ničím srovnávat. Tolik smutných a krásných okamžiků jsem ještě na plátně neviděl. Je to drama dramat. I ta slza mi ukápla během filmu. Nešlo to jinak a kdybych cokoliv psal dál mohl bych ublížit této křehké nádheře..

Světová válka Z (2013)

Trochu mi to připomínalo Já legenda se Smithem. Těžko říct co se mi líbilo víc. Ale je fakt, že Světová válka Z je dobrý film.Ani chvíli jsem se nenudil a zombíci byli fakt drsní. No a závěr jsem vůbec nečekal, spíš jsem očekával více kýče v podobě vakcíny na zombíkovinu.Tohle bylo zajímavější a smysl dávající.

Nespoutaný Django (2012)

Tarantino nezklamal jako vždy, i když mě osobně nenadchl django nenadchl velkolepostí.Navzdory všemu však tarantino myslím dostál své pověsti.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

no na LOTRa to samozřejmě nemá. Čekal jsem megalomanství, čekal jsem tak nějak všechno, takže v tomhle ohledu jsem velice spokojenej parchant. Byl jsem z toho paf, ale je pravda že po pár hodinách už jsem na nějakýho hobita jaksi opomněl. 95 %