• Krátkometrážní
  • Hudební

Pařížské blues (1961)

Snímek v němž krásně ladí jazzová hudba s Pařížskou atmosférou. K tomu ještě výborný Paul Newman a další velmi dobří herci, včetně Louise Armstronga a vynikající jam-session uprostřed filmu, která je nejsilnější částí filmu, protože jinak se jedná o prostý a jednoduchý příběh, což je trošku škoda, protože zprvu se zdálo, že půjde o hloubavější formu.

Tajemné okno (2004)

Je to už hodně let zpět, kdy jsem Tajemné okno viděl poprvé a kdy mě naprosto dostalo a zarylo se mi hluboko do hlavy a já se k němu moc rád vracel. Tenkrát jsem ještě nebyl tak velký fanoušek Stephena Kinga a předlohu jsem neznal, ale později jsem si jí sehnal, přečetl a můj názor na tuto adaptaci se nezměnil, ba naopak, já jsem prostě spokojený a ten filmový závěr mi sedí. Ano, uznávám, film nedostatky rozhodně má, ale já si nemůžu pomoct, snímek který mě i po tolika shlédnutích neustále baví a vynikající herecký koncert Johnnyho Deppa, si nezaslouží nic víc než absolutorium!

Christine (1983)

Hm tak bohužel, ze začátku se to tvářilo velmi nadějně, ale postupně to upadalo a upadalo... atmosféra nulová... když už se i ta psychologie skoro úplně vytratila, tak jsem doufal, že se někde vynoří aspoň náznak toho zmíněného hororu, ale ono nic... Závěr to zazdil úplně... Abych ale jen nekritizoval, tak světelná scéna s hamburgerem aspoň za něco stojí... Každopádně doporučuji sáhnout po předloze, která sice nepatří mezi to nejlepší, co mistr napsal, ale ve srovnání s adaptací je naprosto výborná!

Cujo, vzteklý pes (1983)

Už román Cujo nepatří zrovna mezi mé nejoblíbenější díla od mistra Kinga. Důvod je v tom, že dějově nic moc zajímavého nebo něčím se vyjímajícího nenabízí. Avšak u knihy si člověk pořád užívá výborného Kingova vypravěčství, kdežto u filmu zkrátka není moc na co koukat a člověk pak dostane ničím neobohacující hororové béčko, které nezachraňují ani vcelku dobře vybraní herci či naprostá věrnost předloze. Rozhodně doporučuji knihu.

Zabíjení (1956)

The Killing je mnou tisícátý ohodnocený snímek zde na CSFD a musím říct, že mi naprosto sedl a od začátku do konce jsem si ho parádně užíval! Opět se klaním géniovi a oblíbenci jménem Kubrick a s velkým nadšením dávám plný počet!

Vincent (1982)

Tak tahle prvotina má v sobě přesně to, proč miluji styl Tima Burtona!

Na špičce celerové příšery (1979)

Každý nějak začínal a abych pravdu řekl, tak Tim Burton začínal rozhodně dobře, protože kresba je na svou přímočarost působivá a celkově je z příběhu už cítit budoucí síla. Každopádně je to zatím takový pěkný průměr... avšak ten konec mě pobavil!

Muto (2008)

Velice originální, nápadité a tvůrčí, jen je škoda, že to postrádá aspoň nějakou kostru nebo náčrt příběhu..

Můj bratranec Vinny (1992)

Velmi příjemný snímek, který mě tak zahřál, že si ho brzo pustím znovu!