• Krátkometrážní
  • Hudební

Cujo, vzteklý pes (1983)

Už román Cujo nepatří zrovna mezi mé nejoblíbenější díla od mistra Kinga. Důvod je v tom, že dějově nic moc zajímavého nebo něčím se vyjímajícího nenabízí. Avšak u knihy si člověk pořád užívá výborného Kingova vypravěčství, kdežto u filmu zkrátka není moc na co koukat a člověk pak dostane ničím neobohacující hororové béčko, které nezachraňují ani vcelku dobře vybraní herci či naprostá věrnost předloze. Rozhodně doporučuji knihu.

Časožrouti (1995) (TV film)

Ačkoli se to na začátku tvářilo vcelku slibně a někteří herci mi docela sedli, ta šílená lacinost to opravdu zazdila a to především všechnu atmosféru, která byla zpočátku docela statečně budována. Velká škoda, protože předloha je vynikající a kdybych jí nečetl a viděl jen film, neoslovilo by mě to asi vůbec.

Čas zabíjet (1996)

Po přečtení neuvěřitelně dobrého románu Johna Grishama, jsem nevěřil, že by se filmová adaptace mohla jen z malé části blížit jeho kvalitám a po shlédnutí tohoto ztvárnění Joela Schumachera, musím opravdu říct "klobouk dolů". Vynikající adaptace, která sice kvalit románu nedosáhla, ale to ostatně nikdo nečeká. Avšak jsem nadmíru spokojen a myslím, že John Grisham taktéž. Obsazení podle mně ani lepší být nemohlo. Zejména Matthew McConaughey a Samuel L. Jackson, kteří mi pasovali naprosto dokonale! Krom toho i ostatní herecké výkony jsou velmi dobré (Spacey-s čím jsem počítal, Bullock, Sutherlandovi).

Dark (2017) (seriál)

1. série - 100%, 2. série - 85%, 3. série - 90%

Darkened Room (2002)

Nápad velmi dobrý, ale neuškodilo by, kdyby ho Lynch ještě více rozvedl a obohatil. Každopádně zajímavé.

Děs v prádelně (1995)

Kingova předloha nepatří rozhodně k nejlepším povídkám, které napsal a mě osobně také zvlášť nenadchla, ale má aspoň jeho dokonalé vypravětství. Na film jsem ze zvědavosti kouknul, i když jsem nečekal prakticky nic, a taky mi to velké nic přineslo. Přidání majitele prádelny absolutně postrádalo smysl a celkově nízká kvalita šla kvůli tomu ještě víc dolu... Velmi slabý snímek...

Dexter (2006) (seriál)

1. Série - 5/5 (100%) ; 2. Série - 5/5 (100%) ; 3. Série - 3/5 (70%) ; 4. Série - 5/5 (95%) ; 5. Série - 5/5 (90%) ; 6. Série - 2/5 (45%) ; 7. Série - 4/5 (75%) ; 8. Série - 4/5 (75%)

Divoši (2012)

Jedna za tu nádhernou Californii a druhá za Benicio Del Tora.. toť vše..