Taková je Anglie (2006)

Smutná dráma o tom ako vie jeden nevyrovnaný človek sfanatizovať skupinu a masy ľudí. Poučný film, ktorý vysiela varovný signál mladej generácii.

Úhel pohledu (2008)

Spracovaním svojský a výnimočný akčný thriller. Film so svižným tempom v dobrej réžii Pete Travisa vás presvedčí o tom, že aj klasický "akčňák" môže byť inovatívny a originálny.

Ed Wood (1994)

Timovi Burtonovi sa podarilo veľmi zábavnou a pútavou formou spracovať príbeh najhoršieho filmového režiséra všetkých čias. S Deppovou pomocou sa z filmu stala perla, vďaka ktorej sa na Edwarda D. Wooda Jr naozaj nikdy nezabudne. Keby si tento film mohla "Glenda" pozrieť určite by sa radovala.

Východní přísliby (2007)

Netradičná gangsterka s veľmi dobrou koncepciou a brilantne vykreslenými charaktermi hlavných postáv.

Cashback (2006)

Takto má vyzerať kvalitný film. Originálne, jemné, vtipné dielo s myšlienkou. Ťažko komentovať, treba určite vidieť!

Mlha (2007)

Hollywoodské béčko ako vyšité. Okrem dobrého z časti nelogického konca tento film veľa neponúka.Pri tomto filme sa človek skor z "príšer" smeje ako by sa ich bál. Keby to aspoň tak dlho nepreťahovali. Dalšie sklamanie a klinec do rakvy hollywoodskej produkcie.

Monstrum (2008)

Pekné vizuálne hody, spojené s jednoduchým svižne plynúcim dejom určite potešia a spestria nudné poobedie. Pre náročnejšieho filmového diváka to asi nebude to pravé orechové, ale kto si chce oddýchnúť pri klasickom hollywoodskom trháku nech si sadne do svojho kresla a silno sa ho prichytí lebo do mesta prichádza CLOVERFIELD.3 a 1/2

REC (2007) odpad!

Najhorší film ktorý som tohto roku videl.Som fanúšikom horrorov ale na toto sa len tažko dalo pozerať. Slabé ako čaj. Ešte k tomu bohužial ako čaj, ktorý je 5 rokov po záruke. Jediné čo ma šokuje na tomto filme je jeho vysoké hodnotenie. dávam 10% za posledných 10 minút filmu.

Kdo je tady ředitel? (2006)

"Keď ste mi dali viac o 50 halierov, čo keby som si teraz pýtal 50 miliónov ?" Pre mňa,zatial najlepší film tohto roku.Geniálny Lars von Trier prináša komédiu ako ju nepoznáme. Originalita a perfektný humor srší z každej scény. 100%

Favela Rising (2005)

Silne emotívny dokument o tom, že aj ľudia žijúci v tých najťažších podmienkach si možu vybrať inú cestu ako tú, ktorá nezadržatelne smeruje do ich vlastnej skazy.Klobúk dolu pred stvoriteľmi Afroreagge.